Český motokros - Report Opatov 2018: Pro letošek je rozhodnuto!
pondělí, 03 září 2018 01:53

Report Opatov 2018: Pro letošek je rozhodnuto!

Napsal(a)
Šestý závod Kůta MMČR v motokrosu je úspěšně za námi a i přesto, že třída Veterán má poslední závod ještě před sebou, je o šampionech rozhodnuto ve všech kategoriích.

MX1: Popáté Michek
Martinovi Michkovi (Buksa/Ados KTM Team) stačilo v první opatovské jízdě bodovat a mohl slavit titul. Jenže to by nebyl Martin Michek, aby do posledního závodu nešel naplno. Třetím místem v první rozjížďce si zajistil titul a mohl být v klidu. Michek do toho ovšem začal ještě víc šlapat. Ve druhé jízdě jel jako pominutý, zakousl se do řidítek a druhou rozjížďku a poslední v sezoně suverénně vyhrál. Druhý celkově v letošním seriálu se po Opatově stal Bence Szvoboda (Buksa/Ados KTM Team). Maďarský jezdec měl úchvatnou druhou půlku sezony, kdy se vrátil po zranění. Nebýt toho, mohli jsme mít pravděpodobně šampiona jiného…ale to je motokros. Bence si celkovou stříbrnou příčku zajisti druhým a třetím místem z Opatova. A třetí celkově Václav Kovář (HT Group Racing Team) měl stejně jako v předešlých závodech problémy. Velmi dobrý začátek sezony a útok na Martina Michka i na titul se zvrtl, a Kovář se musel spokojit s bronzovou příčkou. V Opatově ve druhé rozjížďce skončil čtvrtý, v té první dokonce až 19. po pádu – ohromná smůla pro Kováře. Celkově čtvrtý je v seriálu Kůta MMČR v motokrosu polský jezdec Tomek Wysocki (JD GUNNEX KTM Racing Team) a pátý Rudolf Weschta (Hulho Motocross Team). Nesmíme ale zapomenout ani na celkového vítěze v šestém závodě v Opatově, kterým se stal Filip Neugebauer (Osička MX Team), druhý byl Michek, třetí Szvoboda. V závodě chyběl Marek Sukup (HT Group Racing Team), který si v tréninku vyhodil rameno a odstoupil Petr Bartoš (Orion Racing Team) se zraněným kolenem.foto radeklavicka mmcr opatov 2018 3802

MX2: Rozhodovalo se o druhém a třetím
Už jako jistý mistr republiky přijel ze Stříbra na poslední závod Sulivan Jaulin (Buksa/Ados KTM Team), který tak třídu ovládl už potřetí. Na druhém až čtvrtém místě to ale bylo před Opatovem dost našlapané a nebylo jasné, kdo získá druhé a třetí celkové místo. Jisté bylo, že to nebude Richard Šikyňa (JD GUNNEX KTM Racing Team), který dal přednost MS v Turecku. A tak to bylo hlavně mezi Krčem a Polákem, který měli mezi sebou jenom minimální bodový rozdíl. Jenže už první jízda ukázala, že Martin Krč (Buksa/Ados KTM Team) chce druhé místo moc a moc, když kvůli technickým problémům nemohl bojovat o to první, a Petr Polák (JD GUNNEX KTM Racing Team) ukázal, že tahat umí, ale je teď spíš unavený po výkonu v Austrálii, kde skončil třetí na MS juniorů. Dojel dvakrát šestý. Krč první rozjížďku vyhrál, druhou dokončil na druhé pozici. I celkově v seriálu měl nad Polákem navrch. Druhý v Opatově dojel Dušan Drdaj (Yamaha Čepelák Racing Team), ve druhé rozjížďce dokonce vyhrál. To byl pro Drdaje po zranění velký úspěch. Třetí byl v závodě v Opatově„na pohodu“ mistr Sulivan Jaulin. Šampionem je tedy on, druhý Martin Krč a třetí Petr Polák. Celkově v seriálu následuje čtvrtý Patrik Liška (HT Group Racing Team) a pátý Jakub Terešák (Motosport klub Málkov).foto radeklavicka mmcr opatov 2018 4056

Ženy: Šampionkou je Steffi, malý titul získala Vítková
Titul v ženské kategorii nebyl pro nikoho překvapením. Ovšem i přesto, že všechny závody sezony letos vyhrála Steffi Laier (Buksa/Ados KTM Team), neměla takový bodový náskok, aby mohla ten poslední závod sledovat jenom z tribuny. Musela nastoupit. A tak i naposledy v českém mistráku do toho šla několikanásobná mistryně světa naplno. Vyhrála obě rozjížďky, šampionkou byla díky počtu bodů, už po té první. Stejně tak se po první rozjížďce rozhodlo i o druhém a třetím místě. Stříbro a takový „malý titul“ si pro sebe zajistila Kristýna Vítková (Yamaha Čepelák Racing Team), třetí místo měla v kapse Tereza Hromková (HT Group Racing Team). V Opatově se bojovalo ještě o čtvrtou příčku mezi Marikou Mlýnkovou a Barborou Laňkovou (Orion Racing Team). Vyrovnanějšími výsledky a třetím místem celkově v Opatově si ji zajistila Barbora Laňková.foto radeklavicka mmcr opatov 2018 2605

Veterán: Titul má Žerava už před koncem
I přesto, že Veteráni jako jediní v Opatově neabsolvovali svůj poslední závod, čeká je až 23. 9. při družstvech, i tady je rozhodnuto. Martin Žerava (Buksa/Ados KTM Team) ani Petr Masařík (JS Racing – Cajdašrot) se posledního závodu nezúčastní (pojedou místo toho družstva). A ani jednoho na jejich pozicích už nikdo ze soupeřů ohrozit nemůže. Šampionem ve třídě Veterán se tedy stal i letos Martin Žerava, druhý je Petr Masařík, který se k závodění vrátil po několika letech. O třetí místo se bude ještě soupeřit pravděpodobně hlavně mezi Georgem Hammerlem (Motosport Chýnov) a Vladislavem Mužíkem (Motosport Chýnov). Žerava i Masařík svoje kvality potvrdili i v Opatově, kde Žerava dojel první, Masařík druhý. Třetí byl v Opatově Hammerl, hlavní adept na bronzovou příčku i v seriálu.foto radeklavicka mmcr opatov 2018 894