Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Poslední týmové reporty

mich

 

Buksa/Ados KTM Team

Tým už letos jeden mistrovský titul má a nejpravděpodobněji k němu přibude i druhý z MX2. Martin Michek nebyl letos nominován na Motokros národů, a tak se minulý víkend mohl zúčastnit Strmého vrchu v Chýnově. Michek si suverénně dojel pro vítězství, když se jako jediný dokázal ve všech pěti pokusech dostat až na vrchol.

V MX2 se patrně bude rozdávat titul mezi oběma jezdci týmu Buksa/Ados. Sulivan Jaulin letos není tak dominantní a druhé jízdy má vždy horší. Vlastně na šesti dosavadních závodech dokázal vyhrát 4 první jízdy a druhou pouze jednou. Bence Szvoboda se před Loktem zúčastnil Motokrosu národů a spolu se svým maďarským týmem obsadili po neúspěšné kvalifikaci 27. místo.

 

Orion Racing Team

Na domácím závodě v Opatově Petr Bartoš - tahoun týmu udělal všem velikou radost, když byl celkově třetí. Stáhl několik bodů na Romančíka a v šampionátu je čtvrtý. „Petr Bartoš je v plné formě a doufáme, že zabojuje o třetí místo v šampionátu. Na minulém závodě byl jeho soupeř Jára Romančík pobitý z tréninku, ale v Lokti si to rozdají oba v plné síle,“ komentuje Petr Kovář.

Jonáš Nedvěd byl v Opatově celkově desátý a po zranění se zlepšuje každou rozjížďkou. „Měl sice horší starty, ale po zranění je lepší jet zezadu,“ doplňuje Nedvědův výkon Kovář.

Velký pád měl v Opatově Ivan Černý, ten se v závěru pokusil útočit na druhé místo, ale v plné rychlosti z motorky vystoupil. Otočil si oba kotníky a berle sundal teprve minulý týden. Na Loket by měl být však již připraven.

 

rom

 

Team MAX2

Jaromír Romančík si neoddychne ani víkend. Před Loktem byl závodit v italské Maggioře na MXoN, kde získal v jízdě nejlepší český výsledek – 26. místo. Letos již udělal titul mistra České republiky v enduru a směle kráčí i k dobrému výsledku na ME v enduru. V Opatově byl ale vepředu vidět i druhý dres teamu MAX2, a to Ondřeje Brendla. Tomu se povedla první rozjížďka, kde dojel pátý. Tento výsledek je zatím jeho nejlepším.

Smůlu měla Nikola Hošková, které se v poslední době moc nedaří a po pádu v první jízdě přidala ještě druhý pád v jízdě druhé, kde v nejrychlejším úseku trati udělala salto z motorky. Naštěstí je však v pořádku.

 

BV racing

V Opatově chyběli dva hlavní jezdci týmu – Rudolf Weschta a František Smola. Týmové dresy však byly vidět, a to na hrudi Michala Votroubka. Votroubek jezdí do Opatova trénovat a v závodech se mu dařilo. Po startu byl v každé jízdě v TOP3 a dokončil na 6. a 5. místě, což je jeho nejlepší výsledek sezóny a v průběžném pořadí poskočil před týmového kolegu Michala Bártu na 9. místo.

 

HT Group Racing Team

Za HT Group bude opět bojovat jen Ewa Biskupská. Ta v Opatově sváděla velmi tvrdé souboje s Kristýnou Řeřichovou a po několika kontaktech nakonec zavadila o zadní kolo Řeřichové a upadla. Celkově dojela na 5. místě a průběžně je 8.

 

Hulho Racing Team

Petr Smítka se místo Opatova účastnil německého seriálu ADAC, kde v extrémních podmínkách dojel na čtvrtém místě a v seriálu skončil na místě 8. Smítka minulý víkend reprezentoval na Motokrose národů, kde obsadil 27. a 30. místo.

Václav Kovář je již dlouho bez vousů, což znamená, že v letošní sezóně už dosáhl třetího místa. V MMČR je průběžně na 7. místě.

 

KRTZ s.r.o.

Druhý nejsilnější tým ve třídě MX2. Jeho jezdci jsou na čtvrtém a pátém místě průběžně. Čtvrtý Tomáš Šimko se soustředí na posun vpřed na třetí místo. Na to ztrácí 10 bodů. Milan Špičák v Opatově jasně ukázal, že mezi špičku patří a oba závody držel za zády Szvobodu. Špičák měl smůlu při předjíždění jezdců o kolo zpět, kteří se mu přimotali do stopy a vždy na tom tratil. V MMČR je pátý.

 

Yamaha Čepelák Racing Team

V MX1 má Lukáš Blažek vzestupnou tendenci výsledků. V Opatově byl dvakrát šestnáctý a v průběžném hodnocení se posunul na 27. příčku. Marek Pospíšil v MX2 v první jízdě ztratil číslovou a bohužel na body ani v Opatově nedosáhl. Dojel na 26. a 23. místě.

Ženská část týmu zajela v Opatově průměrný výsledek. Viktorie Kellerová byla na 5. místě a Markéta Ehlová na místě 8. Holky jsou průběžné pátá a desátá.

 

Motosport Chýnov

Na posledním závodě MMČR v Lokti bude tým zastupovat Jiří Pach, který je průběžně třetí ve třídě Veterán. „Je škoda, že Jirka chyběl na prvním závodě v Pacově, mohl by bojovat s Ivanem Černým o celkové stříbro,“ komentuje manažer týmu Evžen Zadražil. Početné zastoupení bude mít tým stejně jako na předchozích závodech ve třídě WMX. Nejlépe si zde zatím vede Julia Schrenk, která je v TOP10 průběžného pořadí a ráda by se v něm udržela i po závodě v Lokti.

Průběžné výsledky 2019

  MX1   MX2
  Ženy
  Veterán   Veterán 50+
521  Szvoboda Bence 241 377  Martin Krč 153 10  Kristýba Vítková 300 18  Martin Žerava 294 155  Roman Majer 262
134  Filip Neugebauer 239 53  Šimon Jošt 150 221  Barbora Laňková 256 Zdeněk Pučálka 233 198  Josef Nesejt 218
101  Václav Kovář 212 202  Jonáš Nedvěd 141 213  Marika Mlýnková 222 378  Jan Hůda 165 991  Petr Dokoupil 215