neděle, 01 květen 2016 11:46

A jedem!

Napsal(a)
Kvalifikace odjety

Krásné motokrosové počasí jezdce přivítalo v Pacově. Po ranních tréninkách se trať dostala do optimální kondice a na odpolední rozjížďky závodníky čeká velmi technická trať. Potěšující zpráva je, že ve všech kategoriích, kromě Žen, bude plný žebřík.

Kvalifikace

Ženy

Holky vlétly na svěží trať jako první a poradily si s ní bez problému a pády nebyly vidět. Nejrychleji úvod dne zvládla Jana Antošová, za ní o 1,4 vteřiny dojela Barbora Laňková a podle jejího stylu jízdy, budeme mezi těmito dívkami pěkně tvrdý souboj. O další dvě vteřinky za nimi je mladičká Kristýna Vítková. Překvapivě rychlou jízdu předvedla i Natálie Bartková na šestém místě.

IMG 0640

Veteráni

Pacovské závody jezdce přitahují jako magnet a ve Veteránech jich startuje dokonce 53. To znamená, že 13 jezdců se nekvalifikuje. Kvalifikaci dle předpokladů ovládl obhájce titulu Martin Žerava. Druhý Ladislav Mikas a třetí Radim Doležal. Zajímavý byl boj o postupové místo, který nakonec o 0,02 vteřiny vyhrál Jan Vondrů.

MX2

Dech beroucí kvalifikace diváci zažili ve třídě MX2. Neuvěřitelné tempo nasadil Martin Krč, který se usadil na prvním místě a jeho čas už nikdo nepřekonal. MX2 je neuvěřitelně vyrovnaná a závody budou velice zajímavé. Druhý skončil Sulivan Jaulin a „až“ třetí Filip Neugebauer. Dravě jede na své Husqvarně Milan Špičák na 6. místě. Nenápadnou, ale rychlou jízdu předvedl Dušan Drdaj na 8. místě.

IMG 0640

MX1

Jsou neméně vyrovnané, minimálně šest pilotů má na vítězství. Nejlépe však vkročil Petr Smítka, který všem ujel o jednu vteřinu s časem 2:01.7 . Jára Romančík na druhém místě se snažil Smítkovi přiblížit, ale Smítka pak ještě navýšil svůj náskok. Třetí Marek Sukup a čtvrtý Martin Michek.