pondělí, 01 srpen 2016 01:12

O víkendu v Kaplici

Napsal(a)
Náročná trať a tvrdé souboje, taková bude Kaplice

Již čtvrtým závodem bude v neděli 7. srpna pokračovat sedmidílný seriál Buksa/Ados motokros MMČR 2016. Kaplice je jednou z tratí, kde se láme chleba a jezdci sami o ní hovoří jako o jedné z nejtěžších. Není se čemu divit, při pohledu na pověstný dvojskok „z rokle“ se tají dech snad každému přihlížejícímu.

Nedělní program začíná už v 7:45 15ti minutovými volnými tréninky a první závod Žen uvidíme v 11:45. Odpolední program začne jízdou Veteránů ve 13:00. Vstupné bude 150Kč.

Kompletní program zde:

GPS trati:

48° 44' 23.974

14° 30' 22.302

plakat kaplice

Stalo se…

Seriál MMČR se závodem v Kaplici přehoupne do své druhé poloviny a vyvrcholí sedmým závodem v Lokti, kde se před dvěma týdny odjel závod mistrovství světa. Náš domácí šampionát začal v Pacově, kde plný startovní rošt třídy MX1 nakonec ovládl Martin Michek. Neměl to však jednoduché, jelikož svoji sílu a připravenost ukázal Petr Smítka. Druhý podnik v Kramolíně se Michkovi příliš nevydařil a po problémech skončil „až“ třetí. Seriál pokračoval Petrovicemi, kde bral Michek opět třetí místo a Smítka zvítězil. To zařídilo Smítkovi 5ti bodové vedení v šampionátu. Náskok se Michek bude snažit zmenšit již v Kaplici, která je jeho domácí tratí a minulý rok zde zvítězil.

Letošní sezóna však není jen o dvou zmíněných pilotech. Je odjeto 6 ostrých rozjížděk a z nich vzešlo 5 různých vítězů. Pouze Smítka dokázal dvakrát zvítězit. Mezi další vítěze se řadí například Filip Neugebauer, který však v Kaplici startovat nebude z důvodu kolize závodu EMX250 ve švýcarském Frauenfeldu. Zvítězil i Marek Sukup, který je zraněný (viz rozhovor níže), a posledním z pětice vítězů je Jára Romančík. Ten měl v úvodu sezóny pád a v Petrovicích přišla další chyba. Kvůli tomu ztratil spoustu bodů a momentálně je 32 bodů za lídrem Smítkou. Třetí je v šampionátu Petr Bartoš, který těží ze svých zkušeností a stabilních výsledků. Petrovický závod se Bartošovi nadmíru podařil, když dokázal držet krok se špicí a dojel si pro třetí a páté místo. Na startu MMČR již neuvidíme Florenta Richiera, který upřednostnil domácí šampionát.

phoca thumb l radeklavicka mx mmcr petrovice 2016 976

MX2

Situace v MX2 nabrala nový směr poté, co si druhý závod v Kramolíně Bence Szvoboda doslova protrpěl. Měl poraněné koleno a přesto dokázal dojet čtvrtý. V Petrovicích se mu dostalo satisfakce v podobě vítězství a červené tabulky pro lídra šampionátu. Dle jeho slov ho koleno ještě trochu limitovalo, ale na Kaplici už by měl být zcela fit. Máme se tedy na co těšit. Sulivanu Jaulinovi patří zatím druhá pozice, jelikož na minulém závodě měl technické problémy. Nejlepším Čechem byl Milan Špičák, ale v Petrovicích nedojel ani jednu rozjížďku a propadl se pořadím. Nejlepší z našich je nyní Martin Krč na místě třetím. I on měl již menší pochybení a na Szvobodu ztrácí 27 bodů. Velká smůla potkala Tomáše Šimka, který má ambice na to bojovat o titul, ale výpadek jedné rozjížďky ho stál 25 bodů. Nenápadný výkon předvádí Dušan Drdaj, který se neustále zlepšuje a je nyní druhým nejlepším Čechem na pátém místě.

Ženy

Jana Antošová konečně našla recept na Báru Laňkovou a dostala se do čela šampionátu o čtyři body. Laňková letos ukazuje obrovský vzestup formy a na rychlých tratích, jako byl Kramolín či Pacov, naprosto excelovala. Kaplice je spíše technickou tratí, a tak uvidíme, jak se s ní holky poperou. Třetí v šampionátu je Tereza Hromková. Ta společně s Marikou Mlýnkovou udělala minulý závod v Petrovicích snad nejzajímavějším v historii ženského motokrosu. Pokud holky předvedou stejné boje jako v Petrovicích, nejednoho diváka to zvedne ze židle.

Veteráni

Suverénem je Martin Žerava a minulý závod se předvedl v dobrém světle Jindra Hrabica. Ten bohužel jel jen jeden závod a ve zbytku sezóny se neukáže. Ostatní veterány letos také trápí nováček Ivan Černý na druhém místě a třetí je Ladislav Mikas.

phoca thumb l radeklavicka mx mmcr petrovice 2016 1520

Co se děje venku

Světový motokros zavítal do České republiky a pokračoval 13. závodem v Lokti. Naše barvy hájilo hned několik zástupců. V MXGP jsme měli Petra Smítku a Járu Romančíka. Druhý jmenovaný se skvěle předvedl, když dlouho bojoval o 20. bodovanou pozici, ale v posledním kole chyboval a podlehl soupeřům. Dokončil na 22. místě. Smítkovi se tolik nedařilo kvůli problémům s motorkou a bojoval kolem 30. místa. Zvítězil Max Nagl, před Timem Gajserem a Romainem Febvrem. V MX2 reprezentoval Martin Krč - po boji a pádech získal 31. místo. onza Vondrášek získal 35. místo a Petr Polák si taktickou jízdou dojel pro 29. místo. Slovák jezdící za český tým, Richard Šikyňa, byl 26. V Evropském šampionátu EMX300 startovali Petr Bartoš s Vaškem Kovářem a Dominikem Procházkou. Bartoš potěšil českého fanouška, když si celkově vyjel 2. místo a Kovář obsadil místo čtvrté. Procházka dokončil 12. Ve třídě juniorů EMX65 se nejlépe dařilo Tomáši Pikartovi (18. místo), 20. byl Adam Máj a 31. byl Julius Mikula.

Zmínění junioři byli spolu s dalšími 11 spolubojovníky týden před Loktem ve francouzském Verdunu, kde v týmové soutěži národů MX Masterkids obsadili první příčku před Američany a Angličany. Klukům moc gratulujeme.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /web/htdocs1/ceskymotokroscz/home/www/templates/rt_fresco_responsive/html/com_k2/default/item.php on line 250