Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Články https://ceskymotokros.cz Tue, 05 Dec 2023 21:03:38 +0100 Joomla! - Open Source Content Management - Version 3.10.0 cs-cz Report Přerov 2023: Přerov potvrdil mistrovské tituly https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/989-report-p%C5%99erov-2023-p%C5%99erov-potvrdil-mistrovsk%C3%A9-tituly.html https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/989-report-p%C5%99erov-2023-p%C5%99erov-potvrdil-mistrovsk%C3%A9-tituly.html Poslední závod HT WOOD MM ČR motokrosu jednotlivců hostila v neděli 1. října 2023 trať v Přerově. Před závodem byly karty téměř rozdány a čekalo se, zda někdo udělá nějakou výraznější chybu nebo zklame technika. Naštěstí se nic takového nestalo a fanoušci mohli vidět skvělé souboje. V nejsilnější třídě MX1 to byl souboj kolo na kolo mezi Jakubem Terešákem a Šimonem Joštem. V MX2 naopak mezi Martinem Krčem a Adamem Duškem. Příjemným zpestřením byla také veteránská třída a výkon Martina Žeravy.

MX1

Celkové vítězství a padesát mistrovských bodů získal slovenský reprezentant Šimon Jošt (Osička MX Team). Šimon zaútočil vždy v posledním kole a vyšlo to. V celkovém hodnocení seriálu skončil druhý. Druhá pozice v posledním závodě zajistila Jakubovi Terešákovi (HT Group Racing Team) mistrovský titul ve třídě MX1. Aktuálně nejrychlejší Čech ve třídě předváděl po celou sezónu výborné výkony! Holeshot i parádní výkon, takový závodní den měl Pavol Repčák (Orion Racing Team). Dařilo se mu a pokud půjde zimní příprava podle plánů, je třetí pozice tím, kde by se chtěl v příští sezóně nadále pohybovat. Nepopulární čtvrté místo vybojoval v závodě Rudolf Weschta (AIR Power), zatímco loňský mistr Dušan Drdaj skončil pátý. Drdajovi vystačil bodový příděl na titul druhého vicemistra. Šestým nejlepším závodníkem třídy se stal v Přerově Václav Kovář (MX Team Znojmo). Rudolf Plch (Promoto Husqvarna Racing Team) skončil sedmý a Tomáš Pala osmý.

foto radeklavicka mx mmcr prerov 2023 2559

MX2

Na téměř domácí trati chtěl předvést své maximum Adam Dušek (HT Group Racing Team). Povedlo se mu to, dokázal zvítězit a v seriálu skončil na pozici prvního vicemistra. Ihned po dojetí druhé rozjížďky mohl slavit mistrovský titul Martin Krč, který v Přerově skončil na druhém místě. Titulem končí také jeho závodění ve třídě MX2 a v příští sezóně by se měl navrátit do MX1. Přerovský závod se vydařil Jaroslavovi Katriňákovi (SMF), který skončil na třetím místě v závodě a po absenci Kohúta i v seriálu. Od poloviny sezóny podává výborné výkony čtvrtý Jaromír Steiger (Hrabica Motocross Team) i pátý Daniel Stehlík. Šestý Josef Novák (Cermen KTM Racing Team) soutěží po celou sezónu s Jiřím Matějcem (MX Team Znojmo). Nejinak tomu bylo i v Přerově, kdy Matějce nechal za svými zády. Osmičku nejlepších v Přerově uzavřel svým nejlepším výkonem na MMČR Jiří Hendrych (Anette Racing Team).

foto radeklavicka mx mmcr prerov 2023 612

85 ccm

Celkové vítězství v Přerově získal Adam Hruška (MTX Racing Team), který předvedl slušný výkon! V mezinárodním seriálu pětaosmdesátek skončil na třetím místě. Celkově druhý skončil Filip Křivan, na kterého bodově nestačil Stanislav Pojar. Pojar byl letos silným závodníkem a v seriálu skončil druhý. Skvělými starty se blýskl Matyáš Výleta (KRTZ motorsport), který skončil na čtvrtém místě. Pátým nejlepším byl polský závodník Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov). Hned po první jízdě oslavil mistrovský titul David Widerwill (Q Racing Team), ve druhé jízdě měl však velký pád, po kterém musel ze závodu odstoupit. Bodový součet mu vystačil na šesté místo. Sedmý skončil Dominik Čižinský (Testa Racing Team) a osmý Jan Veselý (JB MX Racing).

foto radeklavicka mx mmcr prerov 2023 1405

Veterán

Své zkušenosti získané během závodní kariéry přetavil ve vítězství a čtvrtý mistrovský titul Petr Bartoš (Orion Racing Team). Bartoš bojoval, ale v cíli potvrdil, že byl druhý Martin Žerava (KRTZ motorsport) lepší a trať mu více sedla. Do hry se však zapojili okolečkáři, a tak se můžeme těšit na souboje v příštím roce! Třetí v Přerově i v seriálu skončil východočeský závodník Michal Votroubek (Luka Motocross Team). Martin Trávníček se už spokojil se čtvrtým místem. S body za pátou pozici odjížděl Zdeněk Blábolil (Promoto Husqvarna Racing Team). Celkově šestý skončil Vladislav Mužík (Motosport Chýnov), sedmou pozici bral Pavel Kňava a osmičku nejlepších uzavřel Stanislav Horský (Motosport Chýnov).

Ve veteránech nad padesát let se sešla skvělá konkurence! Vítězství v závodě získal zkušený matador Petr Dokoupil (KRTZ motorsport). Ivan Černý (Orion Racing Team) ze Slovenska skončil druhý, ale už po první jízdě byl držitelem mistrovského titulu! Třetí skončil v závodě Jaroslav Ficenec, čtvrtý Václav Dohnálek (GT2 Motorsport) a pátý Rostislav Hlaváček (DB project).

foto radeklavicka mx mmcr prerov 2023 105

foto radeklavicka mx mmcr prerov 2023 678

foto radeklavicka mx mmcr prerov 2023 2005

foto radeklavicka mx mmcr prerov 2023 979

foto radeklavicka mx mmcr prerov 2023 261 2

foto radeklavicka mx mmcr prerov 2023 791

foto radeklavicka mx mmcr prerov 2023 1419

Text: Pavel Horák

Foto: Radek Lavička

]]>
pavel@ceskymotokros.cz (Pavel Horák) Headlines Fri, 06 Oct 2023 08:08:27 +0200
Družstva 2023 - zrušeno ! https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/986-dru%C5%BEstva-2023-p%C5%99ihl%C3%A1%C5%A1en%C3%AD.html https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/986-dru%C5%BEstva-2023-p%C5%99ihl%C3%A1%C5%A1en%C3%AD.html Pouze 5 družstev :-(

Děkujeme všem níže přihlášeným týmům za jejich snahu, avšak zůstali osamoceni. Vzhledem k tomu, že nebyl zdaleka naplněn pořadatelem daný minimální počet 15 družstev, tímto se

závod HT WOOD MM ČR družstev dne 15.10.2023 v Dalečíně bez náhrady RUŠÍ !!!

 

1. Osička MX Team manažer  Osička Martin 
1 MX1  Stauffer Marcel  AUT  KTM 
2 MX2  Mikula Julius  CZE  Yamaha
3 MX3  Jošt Šimon  SVK   KTM
2. Mňuk - Cermen KTM racing team manažer Mňuk Josef
10 MX1 Mňuk Roman CZE Yamaha
11 MX2 Novák Josef CZE KTM
12 MX3 Marek Vítězslav CZE KTM
3. Taurus Trans Racing team manažer Blažej Milan
13 MX1 Nagl Max DE Honda
14 MX2 Spies Max DE KTM
15 MX3 Koch Tom DE KTM
4. Orion Racing Team manažer Kovář Petr
16 MX1 Repčák Pavol SVK KTM
17 MX2 Katriňák Jaroslav SVK Gas Gas
18 MX3 Bartoš Petr CZE KTM
5. MTX Racing Team manažer Juklíček Petr
16 MX1 Dvořáček Pavel CZE Yamaha
17 MX2 Pasqualini Yuri ITA Honda
18 MX3 Meneghello Giovanni ITA Gas Gas
]]>
richard@ceskymotokros.cz (Richard Gironi) Headlines Fri, 29 Sep 2023 10:55:36 +0200
Pozvánka do Přerova 1.10.2023 https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/988-pozv%C3%A1nka-do-p%C5%99erova-1-10-2023.html https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/988-pozv%C3%A1nka-do-p%C5%99erova-1-10-2023.html Poslední závod HT WOOD MMČR v motokrosu se uskuteční už tuto neděli 1. října 2023. Závod bude hostit trať v Přerově, která v posledních letech prošlo velkými proměnami a v poslední době nabízí skvělé podmínky pro pořádání mezinárodního mistrovského podniku. Poslední závod bude rozhodující ve všech třídách. Dosud totiž neznáme mistra, ale průběžné výsledky už hodně napovídají tomu, jak by výsledná trojka nejlepších mohla v každé třídě vypadat.

MX1

Aktuálním lídrem třídy je Jakub Terešák (HT Group Racing Team), který má na čele náskok sedmnácti mistrovských bodů. Druhé místo patří Šimonovi Joštovi (Osička MX Team). Pokud oba jezdci dojedou mezi nejlepšími, svá místa by si měli udržet. Na třetí pozici je téměř neohrozen Dušan Drdaj, Drdaj se však nemůže spoléhat na umístění, protože se při závodech motokrosu může stát opravdu cokoliv. K závěru sezóny se razantně zvedly výkony čtvrtého Rudolfa Weschty (AIR POWER s.r.o.), pátého Rudolfa Plcha (Promoto Husqvarna Racing Team) a šestého Pavola Repčáka (Orion Racing Team). Po návratu ze zdravotní pauzy si sedmé místo drží František Smola (Effective Racing Team). Osmým nejlepším je aktuálně Jonáš Nedvěd (MS Kluky z.s.).

foto radeklavicka mx mmcr opatov 2023 2759

MX2

Dvanáctibodový náskok na čele má před posledním závodem Martin Krč, který závodí na dvoutaktním speciálu. Druhý Adam Dušek (HT Group Racing Team) získal o uplynulém víkendu juniorský titul ve třídě MX2. Dušek je slušně rozjetý a stoprocentně bude chtít potrápit i vedoucího Krče. Třetí průběžné místo drží Tomáš Kohút (Osička MX Team). U Kohúta není potvrzen start, protože si na předchozím závodě způsobil poranění. Při jeho neúčasti by ho v tabulce vystřídal čtvrtý Jaroslav Katriňák (SMF). Se zraněním a následnou léčbou bojuje také pátý Jan Wagenknecht (HT Group Racing Team) a šestý Martin Venhoda (Q Racing Team). Sedmý Vítězslav Marek (Cermen KTM Racing Team) ukazuje, že je velice konkurenceschopný. Nad jeho startem také visí otazník. Osmičku nejlepších uzavírá Daniel Stehlík.

foto radeklavicka mx mmcr opatov 2023 115

85 ccm

Mezinárodní šampionát pětaosmdesátek vede David Widerwill (Q Racing Team). Jeho náskok na čele činí čtyřiatřicet bodů. Druhým závodníkem je Stanislav Pojar, u kterého se očekává, že pojede na jistotu a bude si chtít svou pozici udržet. Třetí Adam Hruška (MTX Racing Team) je čerstvým držitelem národního titulu z juniorského šampionátu a na posledním závodě ze sebe bude chtít vyždímat maximum. Čtvrtý je před posledním závodem Filip Křivan. V Opatově sice hodně padal, ale čelo dokáže také potrápit. Zejména povedenými starty se letos předvedl pátý Matyáš Výleta (KRTZ motorsport). Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov v AČR) je prozatím šestý, zatímco Jan Veselý (JB MX Racing) drží sedmé místo a Dominik Čižinský (Testa Racing Team) uzavírá nejlepší osmičku.

foto radeklavicka mx mmcr opatov 2023 775

Veterán

Deset bodů na čele drží lídr Petr Bartoš (Orion Racing Team), který udělá maximum pro to, aby získal čtvrtý mistrovský titul mezi veterány. Zadarmo mu to nedaruje Martin Žerava (KRTZ motorsport), který má výborné starty. S průběžným třetím místem i třetími místy v jednotlivých jízdách je letos smířen Michal Votroubek (LUKA motocross team, z.s.). Na druhé pódiové umístění mezi veterány čeká čtvrtý Martin Trávníček. Zdeněk Blábolil (Promoto Husqvarna Racing Team) má téměř jistě páté místo. Neměl by ho ohrozit ani šestý Vladislav Mužík (Motosport Chýnov v AČR), ani sedmý Stanislav Horský (Motosport Chýnov v AČR). Osmým nejlepším je Pavel Kňava. Ve veteránech nad 50 let je aktuálním lídrem Ivan Černý (Orion Racing Team) ze Slovenska, druhý je Jaroslav Ficenec a třetí Rostislav Hlaváček (DB Project, z.s.).

foto radeklavicka mx mmcr opatov 2023 4687

prerov2023

Text: Pavel Horák

Foto: Radek Lavička

]]>
pavel@ceskymotokros.cz (Pavel Horák) Headlines Tue, 26 Sep 2023 10:03:30 +0200
Report Opatov 2023: Zajímavé momenty a plno diváků https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/987-report-opatov-2023-zaj%C3%ADmav%C3%A9-momenty-a-plno-div%C3%A1k%C5%AF.html https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/987-report-opatov-2023-zaj%C3%ADmav%C3%A9-momenty-a-plno-div%C3%A1k%C5%AF.html Předposlední závod HT WOOD MM ČR motokrosu jednotlivců v Opatově nabídl fanouškům spoustu zajímavých momentů. Můžeme zahrnout výkon Vítězslava Marka, vítěznou jízdu Rudolfa Plcha nebo holeshot Petra Bartoše v nejsilnější třídě MX1. Pořadatelé připravili místní trať nejlépe, jak mohli. Během celého dne se však vyjela stopa, ve které bylo velice těžké předjíždět. Hodně se tedy rozhodovalo po startech.

MX1

Vítězství si na opatovském závodě připsal Šimon Jošt (Osička MX Team), kterému trať v Opatově sedla. V první jízdě dojel druhý a ve druhé třetí. Druhé místo vybojoval Dušan Drdaj. Dušanovi se trať v Opatově líbila. Dušan pochválil i fanoušky podél trati, kteří byli opravdu slyšet. Výborný výkon předvedl celkově třetí Rudolf Plch (Promoto Husqvarna Racing Team), který první jízdu zcela ovládl. Závod se vydařil i slovenskému závodníkovi Pavolovi Repčákovi (Orion Racing Team), který se výborně představil na „domácí“ trati jeho týmu. Pátou pozici si odvezl Jakub Terešák (HT Group Racing Team), kterému se v Opatově nedařily starty. Červenou tabulku udržel a v Přerově bude bojovat o mistrovský titul. Šestým nejlepším byl na trati Rudolf Weschta (AIR POWER s.r.o.). Po návratu z nucené zdravotní dovolené bral sedmou pozici František Smola (Effective Racing Team). Na čtyřtaktu se poprvé v sezóně představil Václav Kovář (MX Team Znojmo), který skončil osmý.  

foto radeklavicka mx mmcr opatov 2023 2693

MX2

Suverénní výkon předváděl po celý závodní den Vítězslav Marek (Cermen KTM Racing Team). Marek vyhrál všechno, co šlo. V první jízdě deklasoval soupeře výhrou a náskokem 49s na druhého. Stejný počet bodů získal Martin Krč i Adam Dušek (HT Group Racing Team). Oba jezdci zajížděli vyrovnané výkony, ve finále byl úspěšnější Krč. Skvělé starty vyšvihly Josefa Nováka (Cermen KTM Racing Team) na čtvrté místo. Opatovskou trať má dobře najetou i Jiří Klejšmíd, který skončil na pátém místě. Šestým nejlepším jezdcem dne byl Jaromír Steiger (Hrabica Motocross Team), zatímco sedmý skončil Jiří Matějec (MX Team Znojmo) a osmý Václav Janout. Zajímavým oživením závodu byla účast závodnice Barbory Laňkové (Orion Racing Team), která sice nebodovala, ale výborně si zazávodila v přípravě pro boje o mistrovský titul mezi ženami.

foto radeklavicka mx mmcr opatov 2023 4148

85 ccm

Nejslabší mezinárodní třídou byly v Opatově pětaosmdesátky, které ovládl západočeský závodník David Widerwill (Q Racing Team). Na čele to bylo opravdu nabité, protože druhý Stanislav Pojar ztrácel na první místo pouhý bod a třetí Adam Hruška (MTX Racing Team) body dva. Na vedoucí trio nestačil dobře startující Matyáš Výleta (KRTZ motorpsort), který skončil čtvrtý. S body za páté místo odjížděl Filip Křivan (AMK AČR Kaplice). Tři body na TOP5 chyběly Markovi Tannebergerovi z Německa. Sedmým nejrychlejším byl Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov v AČR) z Polska. Osmičku nejlepších uzavřel Jan Veselý (JB MX Racing).

foto radeklavicka mx mmcr opatov 2023 3593

Veterán

Ve veteránech získal plný počet bodů Petr Bartoš (Orion Racing Team), kterého na stupně vítězů doprovodil druhý Martin Žerava (KRTZ motorsport) a třetí Michal Votroubek (LUKA motocross team, z.s.). Se čtvrtým místem se musel znovu spokojit Martin Trávníček (Buksa/Ados KTM Team). Zdeněk Blábolil (Promoto Husqvarna Racing Team) skončil pátý. Stejný počet bodů získal šestý Vladislav Mužík (Motosport Chýnov v AČR) i sedmý Stanislav Horský (Motosport Chýnov v AČR). Osmým nejlepším veteránem byl tentokrát Pavel Kňava.

Ve veteránech nad 50 let jasně zvítězil zkušený matador Ivan Černý (Orion Racing Team), který za sebou nechal druhého Petra Dokoupila (KRTZ motorsport) i třetího Jaroslava Ficence. Do nejlepší pětky promluvil ještě Rostislav Hlaváček (DB Project) a Václav Dohnálek (GT2 Motorpsort).

foto radeklavicka mx mmcr opatov 2023 4452

Posledním podnikem HT WOOD MM ČR motokrosu jednotlivců bude závod v Přerově v neděli 1. října 2023. Právě zde se rozhodne o tom, kdo bude mistrem v jednotlivých třídách. Poslední závod bude stát určitě za to!

Po sezóně závodů jednotlivců je také naplánován závod družstev. Přihlášky a informace k závodu MMČR družstev najdete na webu www.ceskymotokros.cz.

foto radeklavicka mx mmcr opatov 2023 5099

foto radeklavicka mx mmcr opatov 2023 3211

foto radeklavicka mx mmcr opatov 2023 4824

foto radeklavicka mx mmcr opatov 2023 3910

foto radeklavicka mx mmcr opatov 2023 115

foto radeklavicka mx mmcr opatov 2023 843

foto radeklavicka mx mmcr opatov 2023 3305

foto radeklavicka mx mmcr opatov 2023 4674

foto radeklavicka mx mmcr opatov 2023 4708

 

 

 

 

 

 

Text: Pavel Horák

Foto: Radek Lavička

]]>
pavel@ceskymotokros.cz (Pavel Horák) Headlines Tue, 19 Sep 2023 09:39:09 +0200
Pozvánka do Opatova 17.9. 2023 https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/985-pozv%C3%A1nka-do-opatova-17-9-2023.html https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/985-pozv%C3%A1nka-do-opatova-17-9-2023.html Šestý podnik HT WOOD MM ČR v motokrosu v Opatově u Svitav se uskuteční už v neděli 17. září 2023. Podzimní termín pro tento mistrovský závod byl vybrán společně s pořadateli a věříme, že se právě tuto neděli můžete těšit na atraktivní závody plné jezdeckých soubojů. Trať v Opatově se u jezdců těší velké oblibě, a každý ze startujících bude chtít získat maximum možných bodů. Však opatovský závod je předposledním v kalendáři. Jak si prozatím vedou ti nejlepší?

MX1

Jakub Terešák (HT Group Racing Team) ve Stříbře ukázal, kdo je aktuálně nejrychlejším českým závodníkem na velké motorce. Nenašel přemožitele a na čele navýšil svůj náskok. Druhý Šimon Jošt (Osička MX Team) naopak několik bodů ztratil, ale nic pro něj není stále ztraceno. Ve hře je ještě sto bodů. Dušan Drdaj si v minulém závodě upevnil pozici na průběžném třetím místě. Čtvrtý Rudolf Weschta (AIR Power s.r.o.) zaznamenal k závěru sezóny určitý progres a podium bude v Opatově jeho cílem. Na páté místo průběžného hodnocení poskočil po Stříbře také Rudolf Plch (Promoto Husqvarna Racing Team). František Smola (Effective Racing Team) udělá maximum pro to, aby se po zranění vrátil právě do Opatova. Aktuálně mu patří průběžné šesté místo. Pavol Repčák (Orion Racing Team) ze Slovenska se drží na sedmém místě a Jonáš Nedvěd (MS KLUKY) na místě osmém.

foto radeklavicka mx mmcr stribro 2023 849

MX2

S červenou tabulkou lídra třídy se představí Martin Krč, který má prozatím náskok dvanáct bodů na druhého Adama Duška (HT Group Racing Team). Dušek má slušně rozjeto na juniorském šampionátu, kde míří na titul, druhé místo na seniorce by bylo odměnou. Třetím nejlepším je v průběžné tabulce Tomáš Kohút (Osička MX Team). Na čtvrtém místě je aktuálně Jan Wagenknecht (HT Group Racing Team), u kterého se neočekává start v Opatově z důvodu zranění. Start je také nejistý u pátého Martina Venhody (Q Racing Team). Šestou průběžnou pozici zaujímá Jaroslav Katriňák (SMF), kterého bude chtít dotáhnout sedmý Luděk Černý (MX Team Znojmo) i osmý Daniel Stehlík.

foto radeklavicka mx mmcr stribro 2023 5533

85 ccm

Nejmladší závodníci dne se představí právě ve třídě 85 ccm. Pohodlný náskok na čele si vytvořil David Widerwill (Q Racing Team), kterého uvidíme s červenou tabulkou. Deset bodů rozdílu najdeme mezi druhým Stanislavem Pojarem a třetím Adamem Hruškou (MTX Racing Team). Oba předvedou maximum možného, aby uloupili co největší počet bodů. V cestě jim však mohou stát další silní závodníci – čtvrtý Filip Křivan nebo pátý Matyáš Výleta (KRTZ motorsport). U šestého Szymona Masarczyka (Motosport Chýnov) není potvrzen start. Průběžně sedmým jezdcem pořadí je Martin Smolka (MX Kids Academy Dobřany) a osmičku nejlepších uzavírá Jan Veselý (JB MX Racing).

foto radeklavicka mx mmcr stribro 2023 5027

Veterán

Po Stříbře se do čela veteránské třídy navrátil Petr Bartoš (Orion Racing Team), který má aktuálně čtyřbodový náskok na druhého Martina Žeravu (KRTZ motosport). Poslední závod se zbývajícími pozicemi moc nepohnul, proto je na třetím místě Michal Votroubek (LUKA Motocross Team), čtvrtý je Martin Trávníček (Buksa/Ados KTM Team) a pátý Zdeněk Blábolil (Promoto Husqvarna Racing Team). V osmičce nejlepších najdeme i šestého Vladislava Mužíka (Motosport Chýnov v AČR), sedmého Stanislava Horského (Motosport Chýnov v AČR) a osmého Pavla Kňavu. Ve veteránech nad 50 let drží vedení Jaroslav Ficenec, druhý je Ivan Černý (Orion Racing Team) a třetí Rostislav Hlaváček (DB Project).

foto radeklavicka mx mmcr stribro 2023 3306

opatov

 

Text: Pavel Horák

Foto: Radek Lavička

]]>
pavel@ceskymotokros.cz (Pavel Horák) Headlines Mon, 11 Sep 2023 22:10:07 +0200
Report Stříbro 2023: Junioři zaúřadovali, Terešák udržel červenou tabulku https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/984-report-st%C5%99%C3%ADbro-2023-junio%C5%99i-za%C3%BA%C5%99adovali%2C-tere%C5%A1%C3%A1k-udr%C5%BEel-%C4%8Dervenou-tabulku.html https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/984-report-st%C5%99%C3%ADbro-2023-junio%C5%99i-za%C3%BA%C5%99adovali%2C-tere%C5%A1%C3%A1k-udr%C5%BEel-%C4%8Dervenou-tabulku.html Pátý podnik HT WOOD MM ČR motokrosu ve Stříbře se na oblíbené trati uskutečnil v neděli 3. září 2023. Závod se uspořádal také jako oslava 75 let od prvního motokrosu pořádaného AMK Stříbro. Závod, jak je zde již tradicí, doprovázela početná divácká kulisa, která mohla sledovat krásné souboje ve všech třídách. Na trati se vytvořily velké koleje a dráha se tak stala obtížnou. Jak si vedli jednotliví závodníci v cestě za mistrovským titulem?

MX1

Roli české jedničky potvrdil ve Stříbře Jakub Terešák (HT Group Racing Team). Terešák urval plný počet bodů a navýšil své vedení na čele. Neměl to však úplně jednoduché, zkomplikoval si to ve druhé jízdě, kdy se v počátcích závodu pohyboval až na desátém místě. Povedený výkon předvedl Rudolf Weschta (AIR Power s.r.o.), který skončil dvakrát třetí. Součet bodů ho vynesl na druhé místo. Celkově třetí skončil slovenský reprezentant Šimon Jošt (Osička MX Team). Joštovi úplně nevyšla první jízda, kde ztratil několik bodů. Totožný výkon předvedl čtvrtý Dušan Drdaj i pátý Rudolf Plch (Promoto Husqvarna Racing Team). Oba si několikrát proměnili pozice a získali shodný počet bodů. Body za celkovou šestou pozici putovaly do Francie za Borisem Maillardem (KRTZ motorsport). Sedmý skončil jeho týmový kolega Michael Kratzer z Rakouska. Osmým nejlepším závodníkem se stal Jonáš Nedvěd (MS Kluky z.s.).

foto radeklavicka mx mmcr stribro 2023 955

MX2

Do nejvíce nabité třídy dorazili závodit také naši dva nejúspěšnější junioři – Julius Mikula (MJC Yamaha Official) a Vítězslav Marek (Cermen KTM Racing Team). Právě Vítězslav Marek závod se 44 body ovládl a v patnácti letech si připisuje první vítězství na seniorském šampionátu. Julek Mikula první rozjížďku ovládl, v té druhé upadl a se ziskem třiačtyřiceti bodů skončil celkově druhý. Oba závodníci si zaslouží obrovskou gratulaci a poděkování, že v tak nabitém programu v zahraničí našli místo na účast na domácím mistrovství. Třetím nejlepším se stal Martin Krč, který ovládl druhou jízdu a na dalším závodě v Opatově se představí s červenou tabulkou. Tomáš Kohút (Osička MX Team) tentokrát na čelo nestačil a ze závodu odjíždí s body za čtvrté místo. Pátým nejlepším jezdcem byl Adam Dušek (HT Group Racing Team). Poměrně vyrovnané výkony předvedli šestý Daniel Stehlík a sedmý Jaroslav Katriňák (SMF). Osmičku nejlepších závodníků uzavřel Luděk Černý (MX Team Znojmo).

foto radeklavicka mx mmcr stribro 2023 2696

85 ccm

V dobré formě se nedaleko svého bydliště představil David Widerwill (Q Racing Team). David tentokrát nenašel přemožitele a v tabulce průběžného pořadí navýšil svůj bodový náskok. Druhým jezdcem dne se stal Stanislav Pojar, který získal body za dvě druhá místa. Trať perfektně seděla Matyášovi Výletovi (KRTZ motosport), který si zajistil bronzovou pozici. Méně oblíbené čtvrté místo tentokrát získal Adam Hruška (MTX Racing Team). Bodově na něj nestačil německý závodník Mark Tanneberger (DMSB), který skončil pátý, ani šestý Filip Křivan (AMK AČR Kaplice). Totožný výkon předvedl v obou jízdách sedmý Dominik Čižinský (Testa Racing Team). Osmým nejlepším se tentokrát stal Jan Veselý (JB MX Racing).

foto radeklavicka mx mmcr stribro 2023 4999

Veterán

Ve veteránech se moc nečekaného nestalo a fanoušci mohli vidět závod v podobném formátu, jako většina předchozích. Pořadí ve Stříbře bylo na prvních sedmi místech stejné v obou rozjížďkách. Plný počet bodů získal Petr Bartoš (Orion Racing Team), který se vrátil do čela veteránské tabulky. Na dalším závodě ho uvidíme s červenou tabulkou. Dvě druhá místa zajistila Martinovi Žeravovi (KRTZ motosport) stříbrnou pozici. Pohár za třetí místo získal Michal Votroubek (Luka Motocross Team). Celkově čtvrtý skončil Martin Trávníček (Buksa/Ados KTM Team). Pátým jezdcem pořadí se stal Zdeněk Blábolil (Promoto Husqvarna Racing Team), zatímco Eduard Těšínský (Motosport Chýnov v AČR) skončil šestý a Pavel Kňava sedmý. Osmým nejlepším veteránem byl Stanislav Horský (Motosport Chýnov v AČR).

Ve veteránech nad 50 let zvítězil s plným počtem bodů slovenský závodník Ivan Černý (Orion Racing Team). Druhý skončil Jaroslav Ficence a třetí Miroslav Kurka.   

foto radeklavicka mx mmcr stribro 2023 3414

Předposlední závod HT WOOD MM ČR motokrosu jednotlivců se uskuteční v neděli 17. září v Opatově u Svitav. V letošní nabité konkurenci se možná ještě rozhodovat o titulech nebude, ale místní dráha určitě může zamíchat pořadím v jednotlivých třídách. Přijměte proto pozvání a dorazte podpořit své favority!

Po sezóně závodů jednotlivců je také naplánován závod družstev. Přihlášky a informace k závodu MMČR družstev najdete na webu www.ceskymotokros.cz.

foto radeklavicka mx mmcr stribro 2023 4460

foto radeklavicka mx mmcr stribro 2023 6028

foto radeklavicka mx mmcr stribro 2023 4862

foto radeklavicka mx mmcr stribro 2023 3225

foto radeklavicka mx mmcr stribro 2023 2080

foto radeklavicka mx mmcr stribro 2023 5859

foto radeklavicka mx mmcr stribro 2023 1778

 

Text: Pavel Horák

Foto: Radek Lavička

]]>
pavel@ceskymotokros.cz (Pavel Horák) Headlines Mon, 04 Sep 2023 19:47:07 +0200
Družstva 2023 https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/983-dru%C5%BEstva-2023.html https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/983-dru%C5%BEstva-2023.html Rok se s rokem sešel a družstva jsou za dveřmi.

V příloze níže naleznete přihlášku k vyplnění. Tuto přihlášku můžete buď odevzdat při přejímkách ve Stříbře nebo Opatově. Samozřejmě nejjednodušší je zaslat jí emailem na richard@ceskymotokros.cz Uzávěrka přihlášek je 29.9. Pokud nebude do té doby přihlášené dostatečné množství družstev, bude závod zrušen. Ani letos nebude vypsán žádný doplňkový závod. Třída žen se neosvědčila, třída Hobíků taky nedopadla a 85ccm mají závodů tak akorát.

 
]]>
richard@ceskymotokros.cz (Richard Gironi) Headlines Wed, 30 Aug 2023 23:24:08 +0200
Pozvánka do Stříbra 3.9.2023 https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/982-pozv%C3%A1nka-do-st%C5%99%C3%ADbra-3-9-2023.html https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/982-pozv%C3%A1nka-do-st%C5%99%C3%ADbra-3-9-2023.html Už v neděli 3. září se po letní přestávce uskuteční pátý podnik HT WOOD MM ČR v motokrosu ve Stříbře. Motokrosový šampionát se ve Stříbře uskutečnil naposledy v roce 2018, proto věříme, že si po dlouhé přestávce najde cestu na závodiště velké množství fanoušků, které podpoří českou i slovenskou motokrosovou špičku. Na koho se můžete při nedělním závodě těšit?

MX1

Prvenství drží po čtyřech odjetých podnicích Jakub Terešák (HT Group Racing Team), který využil letní přestávku na přípravu a závodění v Americe. Osm bodů na prvního ztrácí Šimon Jošt (Osička MX Team), který v pauze naopak získal slovenský titul. Třetí průběžná pozice patří Dušanovi Drdajovi, který ve stříbře bude chtít zabojovat o příčky nejvyšší. Na pěkném čtvrtém místě se drží František Smola (Effective Racing Team). Smola je překvapením sezóny, a pokud půjde všechno podle plánu, určitě by si chtěl svou pozici udržet. Od pátého do osmého místa je pořadí velice vyrovnané, můžeme tak očekávat krásné souboje mezi pátým Rudolfem Weschtou (AIR Power s.r.o.), šestým Pavolem Repčákem (Orion Racing Team), sedmým Patrikem Liškou (HT Group Racing Team) a osmým Rudolfem Plchem (Promoto Husqvarna Racing Team).

MX1 Terešák

MX2

Ve třídě MX2 je aktuálním lídrem Martin Krč. Krč se stal v uplynulých dnech mistrem Slovenska a je ve skvělé formě. Druhé místo drží Adam Dušek (HT Group Racing Team), který bude chtít stáhnout pětibodové manko na vedoucího třídy. U třetího Jana Wagenknechta (HT Group Racing Team) je start nejistý. V Petrovicích si obnovil loňské poranění v oblasti kolene. Své průběžné místo bude chtít vylepšit čtvrtý Martin Venhoda (Q Racing Team) i pátý Tomáš Kohút (Osička MX Team).  Šestou pozici drží Jaroslav Katriňák (SMF), kterého už bohužel letos neohrozí sedmý Petr Rathouský (Orion Racing Team). Rathouský se zranil na juniorském šampionátu a na závodech ho už letos neuvidíme. Osmým nejlepším jezdcem je Luděk Černý (MX Team Znojmo).

MX2 Krč

85 ccm

V mezinárodní sérii pětaosmdesátek je na čele s pohodlným náskokem 27 bodů David Widerwill (Q Racing Team). Vyrovnané výsledky prozatím předváděl druhý Stanislav Pojar se třetím Adamem Hruškou (MTX Racing Team). Oba jezdce dělí dva body průběžného hodnocení. Nepopulární čtvrtou pozici zaujímá Filip Křivan. Polský závodník Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov v AČR) je průběžně pátý, zatímco Matyáš Výleta (KRTZ motosport) je šestý. Nejlepší osmičku závodníků uzavírá sedmý Martin Smolka (MX Kids Academy Dobřany) a osmý Jan Veselý (JB MX Racing).

85 ccm widerwill

Veterán

Vedení ve veteránské třídě drží vedení Martin Žerava (KRTZ motosport). Žerava má na čele náskok dvou bodů a minimálně ve Stříbře ho s červenou tabulkou ještě uvidíme. Petr Bartoš (Orion Racing Team) je aktuálně stříbrný, ale udělá maximum pro to, aby ve Stříbře zvítězil. Třetí pozici drží Michal Votroubek (LUKA Motocross Team). Nepopulární čtvrté místo patří Martinovi Trávníčkovi (Buksa/Ados KTM Team), kterého by na umístění neměl ohrozit pátý Zdeněk Blábolil (Promoto Husqvarna Racing Team). Šestým jezdcem průběžného pořadí je Vladislav Mužík (Motosport Chýnov v AČR), sedmým jezdcem je jeho týmový kolega Stanislav Horský a osmičku nejlepších uzavírá Pavel Kňava. Ve veteránech nad 50 let drží vedení Jaroslav Ficenec, druhý je Rostislav Hlaváček (DB Project) a třetí Ivan Černý (Orion Racing Team).

Veteran Žerava

HT WOOD MM ČR v motokrosu 2023

17. 09. 2023 Opatov

01. 10. 2023 Přerov

15. 10. 2023 Dalečín - družstva

plakat stribro insta

Text: Pavel Horák

Foto: Radek Lavička

]]>
pavel@ceskymotokros.cz (Pavel Horák) Headlines Tue, 29 Aug 2023 08:44:36 +0200
Report Petrovice 2023: Polovina sezóny je za námi https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/981-report-petrovice-2023-polovina-sez%C3%B3ny-je-za-n%C3%A1mi.html https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/981-report-petrovice-2023-polovina-sez%C3%B3ny-je-za-n%C3%A1mi.html Čtvrtý závod HT WOOD MM ČR motokrosu v Petrovicích u Karviné přinesl spoustu zajímavých momentů, mezi které můžeme zařadit i pády, předjíždění, chvíle radosti i smutku. Jezdci předvedli srdnaté výkony, které sledovalo velké množství diváků podél celé trati. Petrovice tak potvrdily statut hojně navštěvovaného závodiště. Zároveň jsme se přesunuli za polovinu kalendáře a můžeme jen předpokládat, jak se výsledky jednotlivých jezdců vyvinou v následujících závodech.

MX1

Na nejvyšší pódiové umístění vystoupal v Petrovicích slovenský reprezentant Šimon Jošt (Osička MX Team), kterému trať sedla a dokázal druhou jízdu ovládnout. Už v té první ukazoval dobrou rychlost a byl na dostřel Jakubovi Terešákovi (HT Group Racing Team). Terešák získal stejný počet bodů a bral druhé místo. V průběžném hodnocení zůstává na prvním místě s náskokem osmi bodů. Druhé pódiové umístění zaznamenal v letošní sezóně Dušan Drdaj. Drdajovi lépe sedla druhá rozjížďka, ve které se mu podařil i start. Se šestatřiceti body skončil třetí. Čtvrté místo bral po vyrovnaném výkonu Rakušan Michael Kratzer (KRTZ motosport). Umístění na stupních vítězů chtěl bezesporu získat Boris Maillard (KRTZ motosport) z Francie. Maillard v první jízdě upadl po startu a z posledního místa se dokázal prokousat až na trojku, v jízdě druhé skončil za očekáváním a celkově bral pátou pozici. Šestým nejlepším závodníkem byl Rudolf Weschta (AIR Power s.r.o.). Maximem, které dokázal František Smola (Effective Racing Team) tentokrát vyzávodit, bylo sedmé místo. Osmým nejlepším závodníkem se stal Tomáš Pala, který se skvěle předvedl hlavně v první jízdě. Chybělo mu málo k tomu, aby bral body za třetí místo.

 foto radeklavicka mx mmcr petrovice 2023 5726

MX2

Nejvíce bodů z Petrovické závodu dokázal vytěžit slovenský závodník Tomáš Kohút (Osička MX Team). Kohút ukázal své zkušenosti a sílu, když dokázal v závěru první jízdy předjet rychlého Adama Duška (HT Group Racing Team). Právě druhému Duškovi sedl závod v Petrovicích nejlépe, jak mohl. Bral dvě druhá místa. Na třetí pozici se v závodě probojoval Martin Krč, kterému sice nevyšla první jízda, ale chuť si zpravil v jízdě druhé. Odměnou mu je pozice lídra v hodnocení seriálu. Pouhý bod chyběl Martinovi Venhodovi (Q Racing Team) na umístění na pódiu. Musel se tak spokojit s nepopulární bramborovou pozicí. Celkově pátý skončil Vítězslav Marek (Cermen KTM Racing Team), který potrápil soupeře se svou stopětadvacítkou. Se šestým místem není spokojen Daniel Mandys (SMX Racing Team Rudník), který udělá maximum pro to, aby byl ve Stříbře na lepší pozici. Sedmé místo bral po vyrovnaném výkonu Petr Rathouský (Orion Racing Team). Trať v Petrovicích dobře zná Jaromír Steiger (Hrabica Motocross Team), který to potvrdil v obou rozjížďkách. Odměnou mu bylo celkové osmé místo.

foto radeklavicka mx mmcr petrovice 2023 4533 

85 ccm

Vítězství si z východního cípu republiky odvezl David Widerwill (Q Racing Team). David zvládl i přes poranění ruky zvítězit v obou rozjížďkách a upevnit si tak vedení na čele. Aktuálně drží náskok se sedmadvaceti body. Nejlepší letošní výkon předvedl stříbrný Filip Křivan. Sedla mu zejména druhá jízda kde ukázal, že patří do české juniorské špičky. Třetí místo si odvezl Adam Hruška (MTX Racing Team), na kterého nestačil polský závodník Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov v AČR). Čtvrtému Masarczykovi fandilo podél trati velké množství fanoušků a chybělo málo k tomu, aby se postavil na pódium. Páté místo bral Matyáš Výleta (KRTZ motorsport), který potvrdil, že mu lépe vyhovují druhé jízdy. S výkonem z Petrovic bohužel nebude spokojený Stanislav Pojar, pro kterého bylo maximem šesté místo. Sedmý skončil Mark Tanneberger z Německa a osmičku nejlepších uzavřel Martn Smolka (MX Kids Academy Dobřany).

 foto radeklavicka mx mmcr petrovice 2023 4076

Veterán               

Petr Bartoš (Orion Racing Team) si po zranění v Pacově připsal plný počet bodů a v Petrovicích se soustředil jen na veteránskou třídu. Dva body mu však stále na čele průběžné tabulky schází. Celkově druhý Martin Žerava (KRTZ motorsport) tak do Stříbra přijede znovu s červenou tabulkou. V Petrovicích ukázal srdnatý výkon a Bartošovi nedaroval nic jen tak. Se třetím místem se musel znovu smířit Michal Votroubek (LUKA motocross team), který před závodem změnil své týmové působiště. Čtvrtá pozice připadla letošnímu novému veteránovi Martinovi Trávníčkovi. Pátým nejlepším byl jihočeský závodník Zdeněk Blábolil (Promoto Husqvarna Racing Team). Na šestého Vladislava Mužíka (Motosport Chýnov v AČR) nestačil sedmý Stanislav Horský (Motosport Chýnov v AČR) ani osmý David Homola.

Ve třídě Veterán nad 50 let zvítězil s plným počtem bodů Jaroslav Ficenec, druhý skončil Rostislav Hlaváček (DB Project) a třetí místo bral Miroslav Kurka.

foto radeklavicka mx mmcr petrovice 2023 5070

Po dvouměsíční letní přestávce se HT WOOD MM ČR motokrosu přesune v neděli 3. září 2023 na trať ve Stříbře. Stříbrská trať je proslavena skokem přes silnici a každoročně se zde schází početná fanouškovská skupina. Jezdci se tak budou moci těšit na podporu publika a návrat západočeské tratě do kalendáře seriálu. 

foto radeklavicka mx mmcr petrovice 2023 5777

foto radeklavicka mx mmcr petrovice 2023 588

foto radeklavicka mx mmcr petrovice 2023 4622

foto radeklavicka mx mmcr petrovice 2023 51

foto radeklavicka mx mmcr petrovice 2023 1135

foto radeklavicka mx mmcr petrovice 2023 3992

foto radeklavicka mx mmcr petrovice 2023 2442

foto radeklavicka mx mmcr petrovice 2023 2528

Text: Pavel Horák

Foto: Radek Lavička

]]>
pavel@ceskymotokros.cz (Pavel Horák) Headlines Tue, 04 Jul 2023 09:02:54 +0200
Pozvánka do Petrovic 2. 7. 2023 https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/980-pozv%C3%A1nka-do-petrovic-2-7-2023.html https://ceskymotokros.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/980-pozv%C3%A1nka-do-petrovic-2-7-2023.html V neděli 2. července 2023 se uskuteční čtvrtý podnik HT WOOD MM ČR v motokrosu v Petrovicích u Karviné. Zdejší trať, která se rozkládá na rozmezí České republiky a Polska, již tradičně přesune seniorské mistrovství za jeho polovinu. Věříme, že i v letošním roce podpoří závodníky a místní pořadatele velká divácká kulisa. Pořadí na čele je v některých třídách velice vyrovnané a závodníci vědí, že každý mistrovský bod může být ve finále rozhodující. Pojďme si tedy shrnout výsledky nejlepších závodníků.  

V Petrovicích zavzpomínáme na maďarského reprezentanta Bence Szvobodu. Szvoboda se do českého mezinárodního šampionátu dostal v roce 2010, kdy začala jeho dlouholetá spolupráce s týmem Buksa / Ados KTM. První titul získal v roce 2017 a stal se tak suverénem ve třídě MX2. V roce 2019 získal titul mistra třídy MX1, kdy bojoval až do posledního kola, aby porazil Filipa Neugebauera o dva body. Další úspěchy zaznamenal v jednotlivých jízdách, v závodech družstev, ale i na mezinárodní scéně. Osudným se mu stal závod 11. června v Pacově. Szvobodovo srdce po vážném a komplikovaném zranění dotlouklo 14. června 2023. Jeho památku uctíme minutou ticha při oficiálním zahájení závodu. 

355473364 716935467106788 8745854497192523851 n

MX1

Svůj bodový náskok na druhého bude chtít v Petrovicích bezesporu navýšit Jakub Terešák (HT Group Racing Team). Terešák byl stoprocentní pouze na prvním závodě, na dalších vyhrál po jedné rozjížďce.  Průběžně druhým závodníkem je Šimon Jošt (Osička MX Team) ze Slovenska, který by rád z východního cípu republiky odjížděl s červenou tabulkou, nebo se jí alespoň přiblížil. Oba v uplynulých týdnech ukázali, že mají výbornou formu, když se v závodě ADAC MX Masters umístili v nejlepší desítce. Na třetím závodě si spravil chuť loňský šampion Dušan Drdaj, kterému se výsledkově zadařilo a v průběžném hodnocení se posunul na bronzovou pozici. Na záda mu však s dvoubodovou ztrátou dýchá jeho kamarád František Smola. Průběžně čtvrtý Smola je překvapením sezóny a pokud mu sedne trať v Petrovicích, má znovu předpoklady na to, aby atakoval TOP3. Páté místo drží po zajíždění vyrovnaných výkonů Patrik Liška (HT Group Racing Team). Po závodě v Petrovicích se však ukáže, jak se kdo připravuje a jak komu trať sedí. O páté místo průběžného hodnocení si to rozdá hned s dalšími třemi závodníky. Šestý je aktuálně Pavol Repčák (Orion Racing Team), sedmý Rudolf Plch (Promoto Husqvarna Racing Team) a osmičku nejlepších uzavírá Rudolf Weschta (Air Power).

foto radeklavicka mx mmcr pacov 2023 2927

MX2

Ve třídě MX2 je na čele východočeský závodník Jan Wagenknceht (HT Group Racing Team). Wagenknecht prozatím vyhrál pět ze šesti rozjížděk a jeho cíl je jasný. I v Petrovicích se představí s červenou tabulkou, kterou bude chtít udržet až do konce sezóny. Druhé místo průběžného pořadí zaujímá Martin Krč. Krč se postupně rozjíždí a se svým dvoutaktním speciálem a bohatými zkušenostmi se právem řadí mezi přední jezdce třídy. Vyrovnané výkony zajíždí Adam Dušek (HT Group Racing Team). Po třech závodech mu patří třetí místo. Dobrými starty se téměř na každém závodě blýskl čtvrtý Martin Venhoda (Q Racing Team). Na čele ale většinou dlouho nevydržel a v Petrovicích rozhodně udělá všechno pro to, aby svou reputaci napravil. Pátým nejlepším závodníkem je Jaroslav Katriňák (SMF), který pravidelně bojuje na hraně pódiových umístění. Šestý je po závodním výpadku Tomáš Kohút (Osička MX Team), který bude chtít po jedné neúčasti umazávat bodovou ztrátu rychleji než ostatní závodníci. Sedmým jezdcem průběžného pořadí je Daniel Stehlík, kterého může v průběžném hodnocení ohrozit Luděk Černý (MX Team Znojmo). Černý má letos skvělou formu a aktuálně se řadí mezi českou špičku závodníků třídy MX2.  

foto radeklavicka mx mmcr pacov 2023 260

85 ccm

Třída nejmladších dravců na motocyklech o objemu do 85 ccm patří mezi ty nezajímavější. Jezdci se střídají na čele, předjíždí se, chybují, ale už i taktizují. Aktuálním lídrem třídy je David Widerwill (Q Racing Team), který má náskok deseti bodů na druhého Stanislava Pojara. Pojar nenápadně vyčkává a je jen otázkou času, kdy Widerwilla bodově dožene. Třetí místo si drží po stabilních výkonech Adam Hruška (MTX Racing Team). Obdobně vyrovnané výsledky zajíždí i čtvrtý – polský závodník Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov), který by rád bojoval o umístění v nejlepší trojici seriálu. Dobrá zimní průprava proběhla očividně u kaplického Filipa Křivana, který se drží na pátém místě. Výkyvy nahoru a dolů, ale také méně zkušeností jsou tím, co šestého Matyáše Výletu (KRTZ motosport) sráží z pódiových pozic. Sedmá pozice přísluší Dominiku Čižinskému (Testa Racing Team), kterého by mohl ohrozit slovenský rychlík Maxim Zimmerman (MTX Racing Team).

 foto radeklavicka mx mmcr kluky 2023 688 kopie

Veterán

Fanoušci veteránské třídy se v Petrovicích budou muset soustředit na jiného jezdce s červenou tabulkou, kterým není nikdo jiný než Martin Žerava (KRTZ motosport). Martin zajíždí vyrovnané výkony a při neúčasti Petra Bartoše (Orion Racing Team) si zcela bez problémů dokázal pohlídat vítězství ve druhé rozjížďce. Právě druhý Bartoš si v Pacově zranil pravou ruku a je stále otázkou, zda bude na čtvrtém závodě startovat a jak by ho případné zranění mohlo ovlivnit. Třetí místo zůstává i před Petrovicemi Michalovi Votroubkovi (4 Cross). Povedenou sezónu zažívá Martin Trávníček. Třetím místem v Pacově si zajistil nejlepší veteránský výsledek. Aktuálně drží čtvrté místo, které by chtěl obhájit před dotírajícím se Zdeňkem Blábolilem (Promoto Husqvarna Racing Team). Za Blábolilem je větší bodová ztráta, ale o to zajímavější souboje šestého Pavla Kňavi, sedmého Vladislava Mužíka (Motosport Chýnov) a osmého Stanislava Horského (Motosport Chýnov) budeme moci sledovat. Ve veteránech nad 50 let je aktuálním lídrem Ivan Černý (Orion Racing Team), stříbrnou pozici drží Rostislav Hlaváček (DB Project) a bronzový je aktuálně Jaroslav Ficenec.

foto radeklavicka mx mmcr pacov 2023 2519

HT WOOD MM ČR v motokrosu 2023

03. 09. 2023 Stříbro

17. 09. 2023 Opatov

01. 10. 2023 Přerov

15. 10. 2023 Dalečín - družstva

plakat petrovice

Text: Pavel Horák

Foto: Radek Lavička

]]>
pavel@ceskymotokros.cz (Pavel Horák) Headlines Thu, 22 Jun 2023 22:05:39 +0200