Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Petrovice 2020: Týmové reporty
csenfrdeit
pondělí, 28 září 2020 07:19

Petrovice 2020: Týmové reporty

Napsal(a) 

HT Group Racing Team

Václav Kovář hodnotí minulý závod v Opatově pozitivně i přes to, že závodil se zdravotními potížemi. Celkové čtvrté místo pro něj bylo odměnou za bolestivý čas na trati. Do Petrovic se bude připravovat pouze fyzicky, protože jeho tělo není schopno tréninku na motorce. Najetých motohodin má spousty a tak určitá pauza od motorky nebude velkým problémem. Po dlouhé pauze, která byl způsobena zdravotními důvody, v Opatově naskočil na start Martin Michek, který bral v závěru celkové sedmé místo. Druhé místo si z Opatova odvezl Marek Sukup, kterému trať moc neseděla. V průběžném hodnocení se také dostal na druhé místo a na prvního Jošta ztrácí 29 bodů. Nebylo jisté, že v Opatově odstartuje Patrik Liška, který si ještě z Pacova přivezl rozedřenou ruku uprostřed dlaně. Nakonec byl rád za účast v závodě.

photo radeklavicka mx mmcr opatov 2020 3125

Orion Racing Team

Předposlední podnik letošní motokrosové sezony v Opatově nám vyšel dobře, zástupci Orionu byli třikrát na stupních vítězů, no a na tento výsledek bychom chtěli navázat i na náročné dráze v Petrovicích u Karviné. Junior Petr Rathouský minule zajel nejlepší výkon své kariéry ve třídě MX2 a určitě by chtěl divákům ukázat, že stříbro z Opatova nebyla náhoda. Jonáš Nedvěd vyfasoval z minulého klání několik bolístek, tak uvidíme, jak se s tím popere. Petr Bartoš se na vrchol roku těší a závody si užívá. Myslím, že to bude i tady podobné. Barbora Laňková je průběžně v šampionátu stále druhá, ovšem zle se na ní tlačí rakouská soupeřka Elena Kapsamer, čili z tohoto pohledu to bude ještě dost napínavé.

photo radeklavicka mx mmcr opatov 2020 4280

Osička MX Team

S minulým závodem v Opatově jsme velice spokojeni. Konečně se nám podařilo dosáhnout cíle, kterým bylo pódium v obou kubaturách. Ve třídě MX2 se Šimon Jošt díky prvnímu a třetímu místu v rozjížďkách postavil na nejvyšší stupínek pódia. Jelikož se v Opatově neukázal lídr seriálu Rakušan Sandner, Šimon se dostal do čela šampionátu a odvezl si červenou tabulku. Nyní má náskok 29 bodů na druhého Sukupa. Pokud nám covid situace dovolí odjet poslední závod v Petrovicích, doufejme, že se nic nepřihodí a Šimon vybojuje titul mistra ČR. Filip Neugebauer ve třídě MX1 získal 42 bodů, stejně jako Martin Krč. Jelikož zde rozhoduje druhá jízda, ve které měl Filip lepší umístění, obsadil právě Filip celkové druhé místo. Bylo to prozatím jeho první letošní pódium na MMČR. V průběžném pořadí je na čtvrtém místě a ztrácí 13 bodů na třetího Krče a 20 bodů na druhého Kováře. Doufejme, že se poslední závod jednotlivců v Petrovicích odjede a podaří se nám minimálně zopakovat výsledek z Opatova.

photo radeklavicka mx mmcr opatov 2020 5135

Haas Racing Team

Tak je to tady, sezóna 2020 jde do finále na trati v Petrovicích u Karviné. Honza Wagenknecht má v závěru sezóny perfektní rychlost, před závody ještě odjel poslední podnik MMČR juniorů v Karlíně, kde získal titul mistra České republiky. V Opatově vyhrál první rozjížďku třídy MX2 a z té druhé ho vyřadil technický problém, pokud si vše sedne, rozhodně se může probojovat na bednu i v Petrovicích. Start Martina Vondráška je prozatím nejistý. Maximilian Nagl v Opatově nezaváhal, vyhrál suverénně obě rozjížďky a mohl slavit titul mistra České republiky v kubatuře MX1. Za tuhle spolupráci s Maxem jsme moc rádi. Na startu v Petrovicích se už neukáže. Tamní trať je asi nejtechničtější z celého seriálu, a to máme rádi, takže se tam moc těšíme. 

photo radeklavicka mx mmcr opatov 2020 2118

Yamaha Čepelák Racing Team

Opatov vyšel Kristýně Vítkové skvěle, i když musela o vítězství tvrdě bojovat, dokázala obě jízdy vyhrát a od zisku titulu ji dělí jen jeden bod. Dobrý den měla v Opatově i Aneta Čepeláková. Po skvělé třetí příčce v kvalifikaci překvapila holeshotem v první jízdě, kde nakonec dojela pátá a ve druhé jízdě po startu na čtvrtém místě dojela jako šestá. Dušan Drdaj předvedl svůj průměr, očekávali jsme boje o pódium, ale špatné starty v obou jízdách jej o tuto možnost připravily. Je faktem, že tentokrát trochu ztrácel na pódium i v zajížděných časech. Nicméně celkové sedmé místo v seriálu je i přes tři zapsané nuly v letošní sezóně platným umístěním. O víkendu absolvujeme závod SMS PCE v Horním Újezdu ve složení Aneta, Dušan a David Lupač ve třídě 85 ccm. Kristýna se bude věnovat pouze trénování. Díky pracovnímu vytížení v týdnu šetří síly na závěrečný podnik v Petrovicích.

photo radeklavicka mx mmcr opatov 2020 974

Sixtynine MXRT s. r. o.

Závody v Opatově dopadly pro Martina Krče dobře. Druhé a třetí místo v rozjížďkách bylo skvělým výsledkem. Martin se ve druhé jízdě dost trápil, a tak musíme do Petrovic zapracovat na nastavení podvozku. Martin má teoretickou šanci zaútočit na celkové druhé místo, na které ztrácí sedm bodů. Naopak má náskok třináct bodů před čtvrtým jezdcem, takže se může stát cokoliv. Adam Dušek získal v Opatově 16 bodů za první rozjížďku. Z té druhé ho bohužel vyřadila technická závada na motorce. Poslední zářijový víkend si spravil chuť v Karlíně, kde se stal vicemistrem České republiky ve třídě MX2 Junior. Trať v Petrovicích mají oba naši jezdci v oblibě, takže se na závody těšíme.

photo radeklavicka mx mmcr opatov 2020 2971

4Cross Racing Team

Do Opatova jsme se těšili, každý rok je zdejší trať nejlépe připravena. Na závodě nám chyběl Martin Brádka ve třídě veterán. Do Petrovic bude 100% připraven. Ve třídě MX1 zajel nejlepší výsledek letošní sezóny František Smola, který po součtu bodů za páté a osmé místo skončil na celkovém šestém místě i přes to, že nebyl v plné kondici. V Petrovicích bude chtít bojovat o umístění v TOP5. Při své letošní premiéře na závodech MMČR se ukázal Martin Vaněček, který získal 11 bodů. Po zranění ramene se do tréninku vrátil Daniel Stehlík, jehož zranění se zdá být v pořádku. V Petrovicích ještě závodit nebude.

photo radeklavicka mx mmcr opatov 2020 799

Motosport Chýnov v AČR

Náš letošní nejlepší týmový jezdec Michael Sandner se v průběžném pořadí třídy MX2 po dvou chybějících závodech propadl na třetí místo a do konce letošní sezóny pojede seriál Mistrovství světa, takže ho bohužel neuvidíme ani v Petrovicích. Pilot třídy MX1 Paul Haberland si bohužel v Opatově poranil rameno, a tak naše týmové naděje budou směřovat především do třídy WMX. Zde o vítězství bude určitě bojovat Elena Kapsamer a na stupně vítězů pomýšlí i průběžně čtvrtá závodnice seriálu Sarah Schnelzer. Mezi veterány se podařil pěkný výsledek v Opatově Georgu Hammerlovi a Vláďovi Mužíkovi, když obsadili celkové čtvrté respektive šesté místo. Konkurence na čele je zde letos velká, ale třeba zajede někdo z nich bednu právě v Petrovicích. V průběžném pořadí veteránů nad 50 let by si chtěl udržet průběžné třetí místo Zdeněk Svoboda.

photo radeklavicka mx mmcr opatov 2020 3903

Kromě výše zmiňovaných na závodě v Petrovicích nastoupí tradičně i další týmy Kůta mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Autor: Pavel Horák

Foto: Radek Lavička

Číst 1175 krát Naposledy změněno pondělí, 28 září 2020 07:45