Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - V rychlém sledu druhý závod
úterý, 13 červenec 2021 02:10

V rychlém sledu druhý závod

Napsal(a) 
Z Pacova do Jinína za jeden týden

Druhý podnik seriálu Kůta MM ČR motokrosu se jel jen týden po tom prvním. A nebylo to letos naposledy. Takovéhle „dvojzávody“ nás čekají ještě dvakrát. Ale pojďme do jihočeského Jinína podívat se na ten druhý ze zatím dvou odjetých. Účast jezdecká byla skoro stejná jako v Pacově, jen trochu přibylo pětaosmdesátkařů na úkor Veteránů, ale to je vlastně jen a jen dobře. Divácká účast byla slabší, ale to je bohužel věčné negativum tohoto závodiště i když situace se pomalu zlepšuje. Počasí dopřálo trati lehce více vláhy, ale nakonec se ukázalo jako spása, když sem tam spadla kapka a trať se správně motokrosově rozbila, což hlavně vyhovovalo množství zahraničních jezdců v čele s loňským šampionem třídy MX1 Maxem Naglem z Haas racing teamu. Ale pojďme to vzít klasicky od začátku a od těch nejmladších, přes nejstarší, malou kubaturu k té velké.

foto radeklavicka mx mmcr jinin 2021 3357

85ccm

Kluci měli mezi Pacovem a Jinínem ještě jeden závod a to v Klukách u Písku. Tam byl v kombinaci 1-2 vítězem Václav Janout, následován Víťou Markem (Cermen Racing Team), který sice druhou jízdu vyhrál, ale v první byl třetí. Kombinace 2-4 stačila na celkové třetí Dominikovi Kučeříkovi (Orion Racing Team). Ale toto pořadí rozhodně neodpovídalo nedělní dopolední kvalifikaci. Zde o 5 vteřin zakraloval Víťa Marek a za ním oněch 5 vteřin jen těsně za sebou Kučeřík s Martinem Závrským (NEW 2 Project). Mladých kluků bylo celkem 28 a zase to bylo jiné. Co nebylo jiné byla tabulka průjezdů v první jízdě a koneckonců i v té druhé. Sice se nám v jízdách trochu změnila čísla na pozici 2.,3. ale vítěz se shodoval dokonale. Byl jím Víťa Marek. Bez zaváhání stylem start – cíl, vždy s přehledem o více jak 20 vteřin na druhého pojistil 50 bodů do celkového pořadí. Ztrácí tak na vedoucího Kučeříka osm bodů, což s jedním vynechaným závodem není vůbec špatné. A rávě Kučeřík byl ten kdo koukal celou první jízdu na Víťovi záda jak se mu vzdalují. Musel si jistě kontrolovat minimálně na začátku třetího Marka Nováka ( JB MX Racing), ale nakonec na něj měl 10 sekund náskok. Ve třetí jízdě se mu výhled změnil, už to nebyli Víťovi záda, ale záda Martina Závrského, který si dojel pro druhé místo. Celkově tak bedna v Jiníně byla Marek, Kučeřík a se dvěma čtvrtými místy Martin Červenka (Orion Racing Team). Průběžně jak bylo již řečeno má červenou tabulku Dominik Kučeřík, osm bodl za ním Marek a třetí se ztrátou 12 bodů na druhého je Martin Závrský.

foto radeklavicka mx mmcr jinin 2021 3610

Veterán

Petr Bartoš (Orion Racing Team) stále nemá svého největšího soupeře v podání Martina Žeravy zpět za žebříkem, ale prý už v Dalečíně by to mělo vyjít. Takže Petr mohl opět dát čtyři rozjížďky. Tentokráte ale byla konkurence v MX1 velká a Petr nedosáhl ani na TOP 10. Kam dosáhl s jistotou bylo však vítězství ve třídě Veterán. Druhý Zdeněk Blábolil (Yamaga Čepelák Racing Team) jedou se ztrátou 7 vteřin, podruhé 16, sice bude asi konkurentem Martina Žeravy, ale Petra Bartoše zatím nestíhá. Třetího do party jim v Jiníně dělal Vladislav Mužík (Motosport Chýnov v AČR). Červenou tabulku s i samozřejmě udržel Petr Bartoš, druhý je v průběžném pořadí kdo jiný než Zdeněk Blábolil a třetí Jan Douša, který v Jiníně skončil až pátý.

Veteráni nad 50 let opanoval zarostlý Petr Dokoupil (KRTZ motorsport), druhý dvakrát Roman Skalka a třetí celkově s kombinací 5-3 Pavel Diviš. Lídrem seriálu je Petr Dokoupil, před Romanem a Josefem Nesejtem (MX Martin group).

foto radeklavicka mx mmcr jinin 2021 3979

MX2

Po Pacově jsme na čele měli dva borce z Československa, kteří ale již pamatují jen doby České republiky a Slovenské republiky. Šimon Jošt (Osička MX Team) a Petr Rathouský (Orion Racing Team). Dva silné týmy starající se o jejich závodní pohodu a servis. Velká chuť získat titul v tzv. malých nabízí velké boje. A je to boj už v kvalifikaci. V jediné vteřině šest kousků. To je prostě nádhera koukat. Rathouský, Neugebauer, Jošt, Wagenknecht, Kohút, Rammel. Orion, Osička, Osička, HT Group, Osička, Motosport Chýnov. Ano týmy tu jsou a díky nim je na co se dívat. Kvalifikace je sice fajn, ale teprve 25 minut a dvě kola hned dvakrát, rozhodnou kdo bude vítěz. Rathouský vypálil skvěle, ale v zadní pasáži ve druhém kole ho vzal zvenku Rammel a Pedrovi nezbylo než koukat jak vedle něj letí na skoku a upaluje pryč. Daleko horší, ale jistě bylo, když mu o kolo později podjelo kousek před cílovým skokem přední kolo a než se nadál bylo před ním dalších pět soupeřů. Pedro se nedal a začal stíhací jízdu. V cíli z toho byla brambora. Rozjetého Rammela dohnal a předehnal nakonec Jan Wagenknecht (HT Group Racing Team), který si na cestě k vítězství ještě zgustnul na Filipovi Neugebauerovi (Osička MX Team). Třetí dojel druhý z matadorů této třídy Marek Sukup (HT Group Racing Team). Druhá jízda byla předváděcí jízdou prvního matadora Filipa Neugebauera. Skvělý start využil k tomu, aby nabral náskok. Za ním se protáhl Adam Dušek (KRTZ motorsport), který dlouho za sebou držel peloton dravých řraloků, kteří chtěli Neugebauera sežrat. Jen se přes Adama dostali začal hon. Stíhače vedl Jošt, za ním Wagenknecht a Rathouský, kterému nevyšel start tak jako v první jízdě a začínal až z e šestého místa. Posledních několik kol už jezdil Jošt nalepený na Neugebauera kolo na kolo a tu to zkoušel zleva tu zprava. Jinínská trať je však vcelku jednokolejná a najít místo kde by to šlo je náročné. Nakonec i přes obrovské množství zkušeností udělal Filip chybu v zatáčce za Jinínskou lavicí, kde zvolil venkovní stopu, Šimon to vzal vnitřkem a při výjezdu se kluci lehce ťukli, Filip to neustál a poroučel se k zemi. Bylo to čisté jak čerstvě padlý sníh. Šimon upaloval dál a stejně tak i Wagenknecht, který se tak dostal na druhou příčku. V celkovém součtu to byla pro Filipa brambora. Na třetí místo celkově vystoupal Markus Rammel, druhý Šimon Jošt, který v první jízdě skončil až pátý a vítězem dne byl Jan Wagenknecht. Červenou tabulku si udržel Jošt o deset bodů před Wagenknechtem a za ním o jeden bodík Rathouský.

foto radeklavicka mx mmcr jinin 2021 4567

MX1

Už v Pacově bylo jasné, že v Jiníně bude v MX1 horko. José Butron (JD Gunnex KTM Team ) a Max Nagl (Haas racing team) jedou trochu jinou ligu než naši kluci. A když se ukázalo, že za JD Gunnex KTM Team bude startovat ještě Lorenzo Locurio, bylo jasné kdo bude na čele finálových jízd. Pokud jsme se u MX2 bavili o borcích ve vteřině, tady to bylo o dvou i když. José byl o vteřinu rychlejší v dopolední kvalifikaci než Martin Krč (Osička MX team) pak teprve byl o pár setinek Nagl. Za ním ale o tisícinu Dušan Drdaj (P&P racing team) a pak teprve o 3 tisíciny Locurio. A do dvou vteřin se vešel ještě Rudolf Plch (Extreme motosport s.r.o.). Jen o kousek to nezvládl Martin Michek (HT Group racing team). Kvalifikace tedy nedopadla úplně podle očekávání, ale pokud u MX2 rozhoduje 25minut a 2 kola, tak u MX1 je to ještě o 5 minut více. A to už je znát. Po startu nebylo pochyb, že předpovědi se vyplní. Na čelo vypálil Max Nagl, za ním se vydali Butron s Locuriem, ale neměli šanci. V cíli svítila u Butron ztráta skoro 7 vteřin. Locurio pak byl kousek za Butronem. Kde ale byli naši. Nejrychlejší byl nakonec Dušan Drdaj, ztrácel 33.834 sekundy na Nagla. Dušan se probojoval z po startu sedmého místa přes Kratzera (KRTZ motorsport), Michka, Krče a Plcha. Dobrý start měl Krč, který se dokonce na dvě kola vmáčkl mezi Butrona a Locuria, ale postupně se propadal až dojel jako sedmý před Michkem. První jízda tedy ukázala, že Nagl rozhodně ještě nepatří do starého železa a ani současní účastníci Mistrovství světa mají co dělat aby ho stíhali.

Druhá jízda byla v jeho podání jak přes kopírák. Skvělý start a snaha držet si odstup od dvou divočáků. Tentokráte vedl stíhací duo Locurio a Butron to jistil zezadu. Moc dobře věděl, že ani jeden z před ním jedoucích jezdců se neúčastní celého seriálu a neohrozí jeho případný zisk titulu. Kdo naopak jel jak politý živý vodou, byl Martin Michek. Od startu odpálil a urval čtvrtou pozici. A držel. Za ním se střídali Krč, Plch, Drdaj, ale přes Michka se nikdo z nich nedostal. Co ovšem nejednoho zarazí je pohled do výsledků. Vedoucí trojice nasadila takové tempo, že Michek už ztrácel na Nagla minutu, což je víc jak půl kola. A už třináctý Jonáš Nedvěd (Orion Racing Team) dostal od Nagla naděleno kolo. Konec startovního pole vidělo Maxovi záda ujíždět v dáli dokonce třikrát.

foto radeklavicka mx mmcr jinin 2021 4852

Na závěr dne těsně před přicházejícím deštěm tak na stupeň nejvyšší zaslouženě vystoupal Max Nagl, následován Lorencem Locuriem a Jose Butronem. Červenou tabulku udržel Butron a za ním je Dušan Drdaj se ztrátou 16 bodů a dalších 17 bodů na nějztrácí třetí Jaromír Romančík (Jarsen Team klub v AČR).

Záznam z Jinína bude odvysílán ve středu ve 20:55 na kanálu ČT Sport.

Další závod seriálu Kůta MM ČR motokrosu se pojede 1.8. v Dalečíně.

plakat v4 1200

Mezitím se bude konat MS v Lokti ve dnech 24.-25.7.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /web/htdocs1/ceskymotokroscz/home/www/templates/rt_fresco_responsive/html/com_k2/default/item.php on line 250
Číst 893 krát Naposledy změněno úterý, 13 červenec 2021 02:23