Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Zemřel Bence Szvoboda
středa, 14 červen 2023 23:26

Zemřel Bence Szvoboda

Napsal(a) 

Následkům těžkého zranění, které utrpěl v neděli při závodě v Pacově, dnes podlehl Bence Szvoboda, motokrosový jezdec z Maďarska. K nehodě došlo v první jízdě Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu. Nezaviněnému střetu s těsně jedoucím jezdcem po pádu Svobody nešlo zabránit, následovala okamžitá reakce traťových komisařů. Zraněnému byla bezprostředně poskytnuta lékařská pomoc, do nemocnice ho přepravila letecká záchranná služba.

Jednatřicetiletý Bence Szvoboda byl desetinásobným mistrem Maďarska, dvojnásobným mistrem České republiky a rakouským juniorským šampionem.

Jeho vášeň pro motokros startovala v jeho osmi letech, kdy mu rodiče pořídili automatickou motokrosovou motorku, se kterou se naučil jezdit na dvoře jejich domu v Balatonberény. O rok později se už začal účastnit prvních závodů.

Mistrovských titulů získal ve všech mládežnických i dospělých kategoriích maďarského šampionátu, v jednotlivcích a týmech, celkem patnáct. Vynikající výsledky měl i na mezinárodním poli. V roce 2007 se stal rakouským juniorským šampionem, v roce 2011 získal body v mistrovství světa, v roce 2014 se postavil na stupně vítězů ve Velké ceně Itálie mistrovství Evropy a v roce 2017 se stal mistrem ČR MX2. V roce 2018 jako druhý maďarský závodník vyhrál závod v královské kategorii série ADAC MX Masters a také v nejvyšší kategorii rakouského, slovenského, českého a maďarského šampionátu. V roce 2019 pak v kategorii MX1 získal titul mistra České republiky, kde byl velmi oblíbený a měl spoustu fanoušků.

Nezapomeneme !!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /web/htdocs1/ceskymotokroscz/home/www/templates/rt_fresco_responsive/html/com_k2/default/item.php on line 250
Číst 831 krát Naposledy změněno středa, 14 červen 2023 23:53