Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Pozvánka do Stříbra 3.9.2023
úterý, 29 srpen 2023 08:44

Pozvánka do Stříbra 3.9.2023

Napsal(a) 
Už v neděli 3. září se po letní přestávce uskuteční pátý podnik HT WOOD MM ČR v motokrosu ve Stříbře. Motokrosový šampionát se ve Stříbře uskutečnil naposledy v roce 2018, proto věříme, že si po dlouhé přestávce najde cestu na závodiště velké množství fanoušků, které podpoří českou i slovenskou motokrosovou špičku. Na koho se můžete při nedělním závodě těšit?

MX1

Prvenství drží po čtyřech odjetých podnicích Jakub Terešák (HT Group Racing Team), který využil letní přestávku na přípravu a závodění v Americe. Osm bodů na prvního ztrácí Šimon Jošt (Osička MX Team), který v pauze naopak získal slovenský titul. Třetí průběžná pozice patří Dušanovi Drdajovi, který ve stříbře bude chtít zabojovat o příčky nejvyšší. Na pěkném čtvrtém místě se drží František Smola (Effective Racing Team). Smola je překvapením sezóny, a pokud půjde všechno podle plánu, určitě by si chtěl svou pozici udržet. Od pátého do osmého místa je pořadí velice vyrovnané, můžeme tak očekávat krásné souboje mezi pátým Rudolfem Weschtou (AIR Power s.r.o.), šestým Pavolem Repčákem (Orion Racing Team), sedmým Patrikem Liškou (HT Group Racing Team) a osmým Rudolfem Plchem (Promoto Husqvarna Racing Team).

MX1 Terešák

MX2

Ve třídě MX2 je aktuálním lídrem Martin Krč. Krč se stal v uplynulých dnech mistrem Slovenska a je ve skvělé formě. Druhé místo drží Adam Dušek (HT Group Racing Team), který bude chtít stáhnout pětibodové manko na vedoucího třídy. U třetího Jana Wagenknechta (HT Group Racing Team) je start nejistý. V Petrovicích si obnovil loňské poranění v oblasti kolene. Své průběžné místo bude chtít vylepšit čtvrtý Martin Venhoda (Q Racing Team) i pátý Tomáš Kohút (Osička MX Team).  Šestou pozici drží Jaroslav Katriňák (SMF), kterého už bohužel letos neohrozí sedmý Petr Rathouský (Orion Racing Team). Rathouský se zranil na juniorském šampionátu a na závodech ho už letos neuvidíme. Osmým nejlepším jezdcem je Luděk Černý (MX Team Znojmo).

MX2 Krč

85 ccm

V mezinárodní sérii pětaosmdesátek je na čele s pohodlným náskokem 27 bodů David Widerwill (Q Racing Team). Vyrovnané výsledky prozatím předváděl druhý Stanislav Pojar se třetím Adamem Hruškou (MTX Racing Team). Oba jezdce dělí dva body průběžného hodnocení. Nepopulární čtvrtou pozici zaujímá Filip Křivan. Polský závodník Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov v AČR) je průběžně pátý, zatímco Matyáš Výleta (KRTZ motosport) je šestý. Nejlepší osmičku závodníků uzavírá sedmý Martin Smolka (MX Kids Academy Dobřany) a osmý Jan Veselý (JB MX Racing).

85 ccm widerwill

Veterán

Vedení ve veteránské třídě drží vedení Martin Žerava (KRTZ motosport). Žerava má na čele náskok dvou bodů a minimálně ve Stříbře ho s červenou tabulkou ještě uvidíme. Petr Bartoš (Orion Racing Team) je aktuálně stříbrný, ale udělá maximum pro to, aby ve Stříbře zvítězil. Třetí pozici drží Michal Votroubek (LUKA Motocross Team). Nepopulární čtvrté místo patří Martinovi Trávníčkovi (Buksa/Ados KTM Team), kterého by na umístění neměl ohrozit pátý Zdeněk Blábolil (Promoto Husqvarna Racing Team). Šestým jezdcem průběžného pořadí je Vladislav Mužík (Motosport Chýnov v AČR), sedmým jezdcem je jeho týmový kolega Stanislav Horský a osmičku nejlepších uzavírá Pavel Kňava. Ve veteránech nad 50 let drží vedení Jaroslav Ficenec, druhý je Rostislav Hlaváček (DB Project) a třetí Ivan Černý (Orion Racing Team).

Veteran Žerava

HT WOOD MM ČR v motokrosu 2023

17. 09. 2023 Opatov

01. 10. 2023 Přerov

15. 10. 2023 Dalečín - družstva

plakat stribro insta

Text: Pavel Horák

Foto: Radek Lavička


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /web/htdocs1/ceskymotokroscz/home/www/templates/rt_fresco_responsive/html/com_k2/default/item.php on line 250
Číst 254 krát Naposledy změněno úterý, 29 srpen 2023 08:48