Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Týmové reporty před Loktem

17618927 10155002513781745 1273796793 n

 

Buksa/Ados KTM Team

Změny v týmu nastaly nejen u Martina Michka, který se ještě minulý rok stihl oženit, ale hlavně ve třídě Žen, kam přišla nová akvizice v podobě několikanásobné mistryně světa Němky Steffi Laier. Ve třídě MX2 uvidíme opět Sulivana Jaulina a Benceho Szvobodu. Oba dva jsou velmi dobře připraveni a pokud jim bude sloužit zdraví, vyhnou se veškerým technickým problémům, budou to nejžhavější kandidáti na titul v MX2. Szvoboda už má za sebou přípravný závod v Německu, kde dokončil se zakrváceným prstem od rány kamenem na třetím místě. A o víkendu se mu podařilo vyhrát první závod pro něj domácího maďarského mistrovství.

 

Orion Racing Team

Letos je to přesně 20 let, co se tým Orion Racing začal zúčastňovat závodů, a od té doby bez přestávky neustále pokračuje ve svých aktivitách. „Chtěli bychom si tuto sezónu užít a velmi děkujeme všem fanouškům za podporu ve všech těch letech,“ říká manažer Petr Kovář. Ve třídě MX1 bude reprezentovat nestárnoucí Petr Bartoš. „Petr pojede jak u nás MMČR, tak opět evropský šampionát EMX Open a slovenský šampionát,“ doplňuje Kovář. V MX2 pojede Jonáš Nedvěd, který chce zúročit své zkušenosti a v Lokti se uvidí, jak na tom bude v porovnání s konkurencí. Ve Veteránech zůstal Ivan Černý. Novou posilu má tým ve třídě Žen – Janu Antošovou. „Obě holky se nám loni dlouhodobě zranily, tak jsme dali prostor Janě Antošové,“ prozrazuje Kovář.

 

MAX2

 

Team MAX2

Hlavním tahounem je letos bezesporu Rudolf Weschta. Ten přešel z týmu BV Racing a jeho forma vypadá dobře, když na německém a rakouském mistrovství proháněl elitu. V MX1 ho doplní David Kosmák a Miloslav Rožec. V MX2 bude startovat mladý Jiří Matějec a v Ženách Nikola Hošková. Novou posilou je Martin Žerava, který pojede jak Veterány, tak občas i MX1. Martin byl po loňské sezóně na operaci křížových vazů v koleni. Ta proběhla bez komplikací a do Lokte je již připravený.

 

BV Racing

Jak jsme již naznačovali František Smola se vrací zpátky na dvoutakt, konkrétně na motocykl ČZ300. Pojede třídu MX1 po boku týmových kolegů Michala Bárty na Suzuki a Michala Votroubka na Yamaze. V MX2 pojede David Soldát.

 

HT Group Racing Team

Letos v týmu nezůstal kámen na kameni. Na svém místě zůstala pouze Tereza Hromková v Ženách, jinak došlo ke kompletnímu přeskupení. Z MX1 šel do MX2 Patrik Liška a do týmu zpět přišel Václav Kovář v MX1. Nově dostal angažmá Marek Sukup. Kovář se Sukupem společně prošli zimní přípravou v Itálii a Maďarsku.

 

hulho

 

Hulho Motocross Racing Team

U Západočechů zůstal tým téměř nezměněn, kromě odchodu Vaška Kováře. V MX1 nadále zůstává Petr Smítka, Martin Finěk a Ladislav Červenka. Finěk letos absolvoval zimní přípravu v zámoří, když jel na několik měsíců na Floridu za účelem tréninku. „Sezóna bude dlouhá, takže jsme v klidu, protože na prvních závodech je vždy přetlak. Jak na tom jsme, se ukáže až v průběhu sezóny,“ říká Láďa Červenka, manažer týmu.

 

Inter Cars MoToman Team

MoToman pro letošek získal nového hlavního partnera a podařilo se mu přitáhnout zpátky k závodění i jednu z našich nejlepších motokrosařek Lucii Simonovou. V MX1 bude reprezentovat Márk Szöke a jeho cílem je pohybovat se mezi TOP5. V MX2 pojede Denis Poláš a ve Veteránech Michal Buchta. „Sezóna bude dlouhá, a proto mi jde o dobrou náladu v týmu. Na nikoho netlačím a chtěli bychom si závody pořádně užít,“ říká manažer týmu Pepa Toman.

 

JD 191 KTM Racing Team

Do MX1 tým posílá silnou dvojici Jaromír Romančík a Tomek Wysocki. V MX2 pojede Honza VondrášekRichardem Šikyňou, který si bohužel ve Španělsku zlomil ruku a na motorku se posadil až před 14 dny. V MX2 pojede na 85 ccm i Radek Větrovský. „Připravovali jsme se hlavně v zahraničí na velkých tratích. Loket je tratí, kterou mám osobně rád a je to trať mistrovství světa. Z českých tratí je to jedna z nejlepších společně s Kaplicí,“ tvrdí Jiří Jankovský, manažer týmu.

 

KRTZ

 

KRTZ

Pod hlavičkou KRTZ bude dál jezdit Milan Špičák na Husqvarně ve třídě MX2. Nově je v motokrosu zpátky Michal Kadleček, jezdící třídu Veterán, od kterého se očekávají souboje s Martinem Žeravou.

 

Yamaha Čepelák Racing Team

Velkou posilou týmu je Dušan Drdaj, který v MX2 prokazuje vzrůstající výkonnost. Svoji formu letos potvrdil vítězstvím na MMČR junior i poté, co si před 14 dny v Rakousku narazil rameno. Ve třídě MX2 ho doplní Tomáš Boček. Do MX1 konvertoval Marek Pospíšil a v Ženách do týmu přišla Kristýna Vítková. „S týmem jsme se hodně věnovali jezdecké přípravě, kde máme odjeto za zimu nějakých 30-40 mth, což je dobrý základ. Jsem spokojený s tím, jak tým funguje a uvidíme, jaké výsledky sezóna přinese,“ říká Jiří Čepelák.

 

Motosport Chýnov

„Především ve třídě Žen budeme mít velké zastoupení – hned čtvrtina nominovaných závodnic je právě od nás. Hodně vysoko by letos měla výsledkově poskočit především Rakušanka Elena Kapsamer, která přestoupila z pětaosmdesátky na 125 ccm a má ambice i na závody ME a MS. Dále budou startovat Daniela Krejčová, Julia Schrenk a Sarah Schnelzer. Celý seriál za náš tým pojede i velice pohledná mladá Rumunka Stefania Bancila. Do třídy Veterán se po loňské pauze vrací výborný Ladislav Mikas, dále Zdeněk Svoboda a zkušený Jan Roziňák. V rámci lepší mezinárodní účasti nasadíme do bojů kvalitní rakouské trio Daniel Doppler, Mario Martinz a Georg Hammerl. Ve třídě MX1 bude startovat David Kraus,“ komentuje manažer Evžen Zadražil.

 

Odkaz na youtube kanál, kde budou přibývat aktuální videa z Lokte:

https://www.youtube.com/channel/UCo_fV1Cb0-0K3ZfevHZeVKQ/videos