Skvělé druhé místo pro Česko republiku na MS Juniorů v Jiníně !

{youtube}U16l7ZRAAH8{/youtube}

MS Junior, Jinín, 10.-11.8.2013

Sobota (doplňováno průběžně online):

V Jiníně dopoledne proběhly seznamovací tréninky, všechny tři kategorie byly rozděleny do dvou skupin (A a B). Nejvíce jezdců je ve třídě 85ccm, celkem 85! Z českých reprezentantů zatím nejvíc zaválel Daniel Stehlík ve třídě 65ccm, který měl nejlepší čas ve třídě 65ccm ve skupině A, ale Australan Rhys Budd byl ve skupině B o 3 vteřiny rychlejší. Ve třídě 85ccm zase byl nejlepší ve skupině A Kuba Terešák, ale Američan Michael Mosiman ve skupině B byl o celých 7 vteřin rychlejší. Přitom skupiny se dělily losem, nebylo to na rychlejší a pomalejší. Ve třídě 125ccm byl z našich nejlepší Martin Krč se šestým časem ve skupině A.

Kvalifikace třídy 65ccm: Ve skupině A vyhrál Max Miller z USA. Byl o 3,5 vteřiny na kolo rychlejší, než Daniel Stehlík, který byl ale druhý, což je parádní umístní v kvalifikaci. Dále byl z našich v této skupině 4. Radim Kraus a 10. Petr Polák. David Schrattner, který v MMČR startuje za náš tým, byl devatenáctý, tedy první nepostupující a tak pojede večer ještě poslední šanci. Stejně tak Jan Wagenknecht a Petr Rathouský. Ve skupině B této třídy exceluje Holanďan Raivo Dankers, který má zhruba o 3 vteřiny lepší čas než vítězný Miller ze skupiny A. Na krásném druhém místě byl nám dobře známý Rakušan Rene Hofer, který jinak v barvách našeho týmu vede český mistrák. Z českých závodníků se nekvalifikoval Adam Dušek, pojede poslední šanci.

Kvalifikace 85ccm: V kvalifikační skupině A třídy 85ccm zaválel nad očekávání Jakub Terešák. Nestačil s půlvteřinovým rozdílem pouze na Američana Mitchella Falka, a tak skončil na druhém místě. Chvíli byl třetí, když na druhém místě byl další Američan Chase Sexton. Kuba však bojoval jako lev a vrátil se ke konci kvalifikace na druhý nejlepší čas ve své skupině. Oťas Horák byl až 30., takže pojede poslední šanci. Ve skupině B zvítězil Američan Michael Mosiman před svým krajanem Seanem Cantrellem. Jak je vidět, mladí Amíci v této třídě jasně dominují. Z našich reprezentantů přímo postoupil do zítřejších bojů Jan Vondrášek na 18. místě. Grof a Maliha pojedou poslední šanci a na Šturmu už nebylo místo ani v poslední šanci, neboť v této třídě bylo více jak 80 závodníků a na startu každé jízdy může být pouze maximálně 40 jezdců.

Kvalifikace 125ccm: Ve skupině zajel skvělý výsledek Martin Krč - 3. místo! Vyhrál Holanďan Calvin Vlaanderen před Italem Boninim. Dobře zajeli i Jan Vondrášek (8. místo) a Filip Podmol (9. místo). Všichni tři naši reprezentanti tedy přímo postupují do zítřejšího závodu. Vozáb a Kohout pojedou poslední šanci. Skupinu B vyhrál Francouz Nicolas Dercourt, před Španělem Zaragozou a Lotyšem Jonassem, které jsme mohli vidět minulý týden v Lokti n.O. v rámci EMX125. Jediný český závodník v této skupině Kryštof Kouble pojede poslední šanci.

Poslední šance: Poslední šance se jely na společnou rozjížďku. Poprvé tak bylo použito startovací zařízení. Ve třídě 65ccm to nejlépe zvládl Angličan Gary Ashley, Rakušan David Schartner, kterému jen o vlas unikla přímá kvalifikace, dojel šestý a je tak až druhý náhradík. Až do cílové pásky urputně bojoval se svým soupeřem z MMČR Honzou Wagenknechtem, který ztratil šanci být i jako náhradník, protože David byl v cíli o kousek dříve. Uvidíme, zda to Davidovi zítra vyjde dostat se na start, třeba alespoň ve druhé jízdě. Z českých reprezentantů nepostoupil z poslední šance nikdo, takže Wagenknecht, Dušek a Rathouský budou zítra jen v roli diváků a budou alespoň fandit svým reprezentačním kolegům. Ve třídě 85ccm byl v poslední šanci nejrychlejší Australan Caleb Grotheus, Z českých reprezetntanů (Votava, Grof a Horák) bohužel z poslední šance nepostoupil nikdo... Ve třídě 125ccm byl nejlepší Australan Aaron Tanti,. Je vidět, že Australanům se domů přes půlku zeměkoule bez úspěchu letět nechtělo a tak dali do poslední šance všechno. Dále se ještě kvalifikovali v Čechách dobře známí Slováci Šikyňa s Novockým. Čeští závodníci Kouble, Vozáb a Kohout budou zítra také pouze v roli diváků....

Takže to je všechno z dnešního dne (sobota), zítřejší závody slibují parádní podívanou a naši čeští reprezentanti mají dle kvalifikačních výsledků šanci bojovat i o vavříny v MS jednotlivců a možná ještě lepší výsledek by mohl být v družstvech, neboť máme vyrovnané výsledky ve všech třech třídách (do klasifikace družstev se počítá vždy nejlepší výsledek jezdce daného státu). Takže přijďte zítra naše mladé reprezentanty povzbudit, budou to rozhodně potřebovat...!!!

Neděle (doplňováno průběžně online):

Od devíti hodin začal warmup jednotlivých tříd. V 11:30 pak upsiderecords po slavnostním zahájení odstartovala první ostrá jízda třídy 65ccm. Na čele vydržel zhruba tři kola Radim Kraus za obrovských ovací českých fanoušků. Pak se ale bohužel propadl a závod nedokončil. Na čele se vystřídali Chilan Hardy Munoz, nakonec ale ani on nevydržel a v cíli byl klasifikován jako čtvrtý. Stejně tak Švéd Anton Nagy, který nakonec skončil třetí. Před něj se dostal Čech Petr Polák, který nakonec projel cílem na úžasném druhém místě...! Velká gratulace!!! Vyhrál Američan Aiden Tiero s osmivteřinovým náskokem před naším Petrem Polákem. Daniel Stehlík skončil na bodovaném osmnáctém místě. Rene Hofer, který jezdí v českém mistrovství za náš tým, skončil na krásném pátém místě (jezdil nějakou dobu dokonce na druhém místě, pak měl ale drobný pád) před Japoncem Jo Shimodou. Zkrátka parádní jízda a Češi byli hodně vidět...!

V první jízdě třídy 85ccm se po chvíli na čele trochu utrhla trojice v čele s Američanem Seanem Cantrellem, Čechem Jakubem Terešákem (!!!) a Angličanem Conradem Mewsem. To vydrželo až do poloviny závodu. Ve dvanácté minutě se Angličan přeci jen dostal před Jakuba. Pak ale zůstalo až do cíle pořadí na čele nezměněno a český tým tak zatím perfektně kráčí za úspěchem nejenom v jednotlivcích, ale i v soutěži národních družstev. Martin Vondrášek nebodoval.

V první jízdě třídy 125ccm se na čele usadil Švéd Anton Lundgren. Z našich to má nejlépe rozjeté Filip Podmol, který jezdí desátý. Martin Krč i Honza Vondášek to po horším úvodním kole stahují zezadu. Lundgren se propadá během jízdy na třetí místo, před něj se dostává Francouz Nicolas Dercourt a Litevec Pauls Jonass a až na cílovém skoku se rozhodlo o vítězi, kterým se stal Litevec. Rozdíl v cíli byl mezi oběma dvěma pouhé dvě desetiny vteřiny. Z našich reprezentantů byl nejlepší Filip Podmol na jedenáctém místě, jeden bod bere ještě Martin Krč za 20. místo po stíhací jízdě. Honza Vondrášek bohužel závod nedokončil.

Druhá jízda třídy 65ccm nezačala dobře pro Radima Krause. Tak moc chtěl opět nejlépe odstartovat, že se mu motocykl hned na startovacím žebříku přetočil na zadní kolo a spadl. Okamžitě se však ujal stíhací jízdy. Smolné první kolo bylo i pro Rakušana Hofera (v první jízdě pátý), který se dostal do skrumáže a odjížděl z ní až na dvaadvacátém místě. V cíli byl nakonec první Raivo Dankers z Holandska, vítěz první jízdy Američan Tijero byl druhý a třetí Švéd Nagy. Petr Polák i když byl čtvrtý, tak mu v celkovém hodnocení patří bronzová medaile z Mistrovství světa, což zasluhuje obrovskou gratulaci!!!!! A kdyby se celkové výsledky počítaly podle regulí, které platí v českém mistráku, tak byl Petr dokonce druhý, neboť měl při shodě bodů s Nagym lepší dosažený výsledek (byl 2. v první jízdě). Dle regulí MS ale při shodě bodů "natvrdo" rozhoduje druhá jízda.

Druhá jízda třídy 85ccm se zpočátku nevyvíjela dobře pro hlavní českou hvězdu Jakuba Terešáka. Ten všek v závěru jízdy předvedl něco neskutečného, Ještě čtyři kola před cílem byl třináctý a každé kolo předjel několik svých soupeřů a v cíli byl nakonec čtvrtý. To byl přímo herioický výkon ve světové konkurenci! Zvítězil Australan Hunter Lawrence, druhý byl Angličan Conrad Mewse, třetí Američan Chase Sexton. Jakubovi Terešákovi se ale ten parádní finiš vyplatitil - může totiž stejně stejně jako Petr Polák slavit úžasné třetí místo v MS...!!!

Ve druhé rozjížďce třídy 125ccm se na čele usadil Holanďan Calvin Vlaanderen. Dobře rozjetou jízdu má Martin Krč na čtvrtém místě. Filip Podmol jezdil zpočátku desátý, pak se ale trochu propadá... Ve druhé polovině jízdy jede třináctý a hned za ním Honza Vondrášek. Čtyři kola před koncem se před Martina Krče dostává Holanďan Dave Pootjes. Nakonec bere Martin přeci jen krásné 4. místo a Filip Podmol se ke konci jízdy probojoval na 11. místo. Jeho výsledek se počítá do hodnocení národů za Českou republiku. Honza Vondrášek je osmnáctý.

V hodnocení národů je nakonec naše reprezentace druhá!!! Skončila hned za ambiciózními Američany a před kvalitním týmem Holandska. Neskutečný výkon, je to historický výsledek našich juniorů, kluci zasluhují obrovskou pochvalu a děkujeme jim za výbornou reprezentaci České Republiky...!!! Snad se u nás bude po tomto luxusním výsledku motokrosu blýskat na lepší časy!