Český motokros - Report Petrovice 2022: Náročný povrch a neustávající déšť
pondělí, 01 srpen 2022 12:34

Report Petrovice 2022: Náročný povrch a neustávající déšť

Napsal(a)
V neděli 31. července 2022 se v Petrovicích u Karviné, které se nacházejí téměř na hranicích s Polskem, uskutečnil čtvrtý podnik Kůta MM ČR v motokrosu. Už během soboty se bohužel vyplnila předpověď počasí a na trať i celé depo se sneslo velké množství vody. Déšť sice ve večerních hodinách ustal, ale od nedělního rána se opět rozpršelo. Závodníky tak čekala náročná bahnitá trať.

MX2

V závěru první rozjížďky Jury rozhodla o zrušení druhé jízdy MX2. Výsledky se do seriálu započítávají po jedné odjeté jízdě.

Vítězství si svým výkonem zajistil Tomáš Kohút (Osička MX Team). Pozici si musel hlídat až do cíle před Janem Wagenknechtem (HT Group Racing Team), který ve finále ztratil 1,7 s. Třetí místo obsadil Martin Venhoda (Q Racing Team). Těsně za stupni vítězů skončil Adam Dušek (KRTZ motorsport), který udržel tabulku lídra třídy. Domácí jezdec Jaromír Steiger (Hrabica Motocross Team) předvedl sympatický výkon. Odměnou mu bylo páté místo. Šestým nejlepším jezdcem byl Stanislav Vašíček (Q Racing Team). Sedmou pozici získal Jakub Klár (NEW2 Project), osmý skončil Jaroslav Katriňák (CEMF) a devátý zkušený Jonáš Nedvěd (MS Kluky). Desítku nejlepších uzavřel Jiří Matějec (HT Group Racing Team), který bral v úvodu holeshot.

foto radeklavicka mx mmcr petrovice 2022 470

MX1

Zrušení druhé jízdy se týkalo i nejsilnější třídy MX1. Na jezdce třídy MX1 čekala zkrácená rozjížďka 15 minut + 2 kola.

Vítězství si se solidním náskokem téměř 37 s zajistil Martin Krč (Osička MX Team), kterému povětrnostní podmínky v Petrovicích plně vyhovovaly. Svůj první holeshot na MM ČR získal Dušan Drdaj (PP Racing), který byl hodnocen jako druhý. Spokojenost se třetím místem neskrýval po dojetí závodu třetí Rakušan Michael Kratzer (KRTZ motorpsort). I přes čtvrté místo udržel červenou tabulku do dalšího závodu Pavol Repčák (Orion Racing Team). Po solidním výkonu bral pátou pozici Rudolf Plch (Promoto Husqvarna Racing Team). Na jeho předjetí si vytvořil několik šancí šestý Roman Mňuk (Mňuk Racing Team). Sedmou pozici obsadil Martin Michek (HT Group Racing Team). Osmý Petr Bartoš (Orion Racing Team) v neděli absolvoval pouze rozjížďku MX1. Do nejlepší desítky promluvil ještě devátý Pavel Dvořáček (MTX Racing Team) a desátý Felix Friedrich (PH Racing).

foto radeklavicka mx mmcr petrovice 2022 1385

Veterán

Veteráni odjeli v Petrovicích pouze kvalifikaci, do které nastoupilo 16 z 26 přihlášených závodníků. Náročnost tratě dokazovala i odjetá kola. Dvě kola odjeli Eduard Těšínský (SMS Střední Čechy), Václav Dohnálek (SMS Morava) a Roman Skalka (STR Racing). Zbývající závodníci, mezi které patřil i nejrychlejší Martin Žerava (KRTZ motorsport), odjeli po jednom kole.

Po odjetí kvalifikace bylo na základě nepřízně počasí Jury rozhodnuto o zrušení rozjížděk třídy Veterán.

85 ccm

Kvalifikace nejmladších závodníků byla jedinou rozjížďkou, do které jezdci odstartovali. Nejrychlejší čas zajel Stanislav Pojar (Úamk Zejax Motoklub Chrudim), kterému stačilo objet dvě kola. Druhým nejlepším jezdcem byl Polák Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov v AČR) a třetí nejlepší čas zajel Marek Novák (JB MX Racing).

U juniorské třídy se uvažovalo o odsunutí mezi odpolední program, Jury nakonec rozhodla o zrušení rozjížděk stejně jako u Veteránů.

Další podnik Kůta MM ČR v motokrosu se uskuteční 28. srpna 2022 na oblíbené trati v Pacově.